İki Aylık Kedide Gençlik Hastalığı Distemper

glsmyldrm

Merhabalar ,arkadaşımın yavru kedisinin distemper hastalığı var iki veya üç gündür kusma ve kanlı diyare varmış.Veterinere sormuşlar onlar istememişler tedavisi yok demişler ve öylece ölüme bırakmışlar....!!Zaten bu yavru kediler zor doğmuşlar iki gün önce diğer kardeşleride bu hastalıktan ölmüşler.Bende internetten özellikle yabancı kaynaklardan araştırdım antibiyotik ve vitamin mineral takviyesi veriliyormuş baģışıklıkları güçlensin diye.Arkadaşıma antibiyotik tedavisi başlattırdım daha iyi olduğunu söyledimcayrıca çinko da verdittirdim ,limonlu seyreltik su,ve tuz şeker su karışımını da önerdim şimdi bunları farkli zamnalarda uyguluyirlar sizce faydası olur mu çünkü hiçbir şey yapmamaktan iyidir diye düşünüyorum.Arkadaşımın dediğine göre daha iyi gözüküyormuş ama hiç yemek yemiyormuş sadece sıvı şeyler su ilaç vb.veriyorlar sizce ne yapılmalı dediklerim işe yarar mı ? BİRDE RESİMDEKİ İLAÇ FAYDALI OLUR MU???

7 CEVAP

Genclik hastaliginda 5gunluk tedavi programi vardi antibiyotik ignesi ve vitamin ignesi yapilmakta en azindan bizim kedilerimiz bu sekilde tedavi edildi.immuzinc ve immunex bagisiklik ilaclaridir kullanilabilir ama veterinerde tedavi edilmeleri gerekli.hemen baska veterinere gotursunler hasta kedileri tedavisi var tekrar tekrar soyluyorum tedavisi var ama evde yapilabilecek seylerle degil uzman veterinerin muayene etmesi lazim su kaybina bakilmasi lazim gerekirse serum takilir.mutlaka baska veterinere gotursunler acil ne kadar erken veteriner mudahale ederse o kadar iyi.

Evde tedaviyi tecrubesiz (yani saglik alaninda bilgisi olmayan veya yeterli bilgiye sahip olmayan ki bilgi sahibi olsa bile hayvanalarda durum farkli ilac miktari cok onemli ve hangi ilac kullanilacagi) biri yapmamali.mutlaka veteriner elle muayene etmeli atesine bakmali.ne olursa olsun veteriner tedaviyi baslamadan bitirmez...

Toscana

bu ilaç bağışıklık sistemi güçlendirmek için Allah şifa vetsin inşAllah

glsmyldrm

Aminnn

Hangi sehirdeyseniz en iyi veterinere goturun.Guvendiginiz bir yere gidin.

glsmyldrm

Hemen bildiriyorum kedi sahibi arkadaşıma teşekkürlet..

glsmyldrm

Haklısınız fakat hangi veteriner olursa olsun artık bir şey yapamayız diyorlar hiçbiri de tedavi yapmayı kabul etmiyorlar..