13 Yaşındaki Bir Kız Alman Kurdu Bakabilir Mi ?

asliinalt

13 yaşındaki bir kız alman kurdu bakabilir mi ?

#almankurdu

55 CEVAP

acarabi

Samba 5858 in ironi yaptığının pekala farkındayım amma ne yapayım küçük kardeşlerimiz buradaki ironiyi anlamayıp ciddiye alırlar düşüncesiyle bilerek biraz sert yorumda bulundum, lütfen yanlış anlaşılmasın.

melaykeee

Bana kalırsa bir köpeğe bakması zor olabilir senin açından. Köpekte aynı bir insan gibidir. Onunda bizim gibi karşılaması gereken bir sürü ihtiyacı hastalığı var. İnsanlar süs köpeği tarzı bir köpeğe bakabileceğini söylemiş fakat inan bana büyük ırk köpekten daha zor süs köpeği bakmak. Bende yedi yaşımdan beri köpeğim olsun istedim fakat etrafımdaki benden büyüklerime baktığımda onların bile ihtiyaçlarına zor koştuğunu gördüm. Okulun tam olarak dönüm noktsındasın. Yaşından yola çıktım. Teog vs vs olucak. O sınav stresinin içerisinde bir de köpeğe bakabileceğini sanmıyorum çünkü her günün yoğun geçecek. Ben 9 senedir bekliyorum ve hala bekliyorum. Bir tane köpeğim oldu şu ana kadar ve o zaman on dört yaşındaydım. Bakması gerçekten zor. Biraz beklemelisin bence.

yigit25

İnsanın kişiliğine bağlı

rabia423

kesinlikle bakabilir mesela ben 13 yaşındayım bu güne kadar çok köpek besledim şu an miço adında alman kurdu besliyorum hatta sokaktan hayvan dahi kurtardım. araba çarptı iyilestirdim. lütfen küçüğüz diye yapabilceklerimizi küçük görmeyin bazen biz çocuklar büyüklerin insanlığından daha daha iyi insanlıklar gösterebiliyoruz benim ailem köpek belememe karsı ama sizin 13 yaındakı çocuğunuzu bilmem

mylovepuppy

ben 13 yaşındayım ve kangal besliyorum gayet iyi anlaşıyorum

Elizanim

Bence insandan insana değişir yani ben 10 yaşından beri bir tane sibirya ve puk bakıyorum o kızında sorumluluk duygusu güçlüyse çok güzel bakabilir bemce

acarabi

Samba5858 kardeşimiz 9 yaşında ve 2 adet alman kurduna bakıyor öylemi? Sorabilirmiyim acaba, gözlüksüzmü bakıyor yoksa, gözlüklümü bakıyor. Böyle uçar kaçar bilgilerle hayvanseverleri yanlış yönlendirmeyin lütfen......
Not: evcil hayvan bakmak bu kadar kolay olsaydı sokaklar kedi köpek dolmazdı herhalde. Ancak aile büyüklerinizin tam desteğiyle neden olmasın denebilir tabiiki.
Nota devam: bu yaşlarda neden ve nasıl evcil hayvan bakılamıyacağını burada açıklamaya gerek görmedim. Anladınız siz......

busraturk

13 yaşındaki bşr kız nasıl bakar ki? yani bakamaz yaşı cok küçük bi hayvan beslemesi için

defne

Burda bi kaç kişi önceden de köpek beslemediysen hiçbir deneyime hazır değilsiniz yada farklı bir şekilde herşeyin bir ilki vardır ve eğer alacağınız alman kurdunu kızınız felan yada daha kendiniz 13yasındaysanız bunu aile desteğiniz ile hallede bilirsiniz bence alabilir yada alabilirsiniz bakımının çok zor olmayacağından hemen hemen eminim (bence alabilir yada alabilirsiniz)

AllyNewt

Eğitilmiş köpek 13 yaşındaki kıza bakar ancak 13 yaşındaki kız büyük ve orta boy köpeklere bakamaz küçük köpeklerde belki...

zcerenoktay

Yavru diyorsun ama o elbet büyüyecek. Bir kişi daha sorumluluk alabilecek yaşta değilse kesinlikle köpek almamalı. Bu sevmeyeceği anlamına gelmez ama belirli bir yaşta kendi kararlarını verebileceği ve ayaklarının üzerinde durabileceği zaman, koşullar da el verirse almalı.
Yavruyken sevimliler ama kakası ve çişi ile annen uğraşacak sen değil. Her gün 3 kere nasıl çıkartacaksın? Tatilde yanına nasıl götüreceksin, hayvanı bırakamazsın vs gibi bir sürü soru ve sorun var.
Yoksa köpeğe yazık olur, eziyet olur.

pegasus

Valla ailesininde yardımı Olmalı yoksa bakamaz tabi Bahçeli'yse çok iyi bakar

rabia423

eğer aile gözetimindeyken bakacaksa kesin alsın alman kurdu çok rahat bir ırk

Onlar yakin da 5 ay sonra tamamen büyüyecek ve bakmasi biraz daha zorlaşacaktir belki minik bir bebek 5 hadi bi eli isirsa kuduz aşisi olabilir ben bunlarin hepsini yaşadim×:

izzy

O yavru kalmayacak
Sürekli yürüyüş yapması lazım kppegin sizlerde destek olacaksanuz olabilir tekse pek mumkun degil