13 Yaşındaki Bir Kız Alman Kurdu Bakabilir Mi ?

asliinalt

13 yaşındaki bir kız alman kurdu bakabilir mi ?

#almankurdu

55 CEVAP

semakulan

o köpek yavru kalmayacağı gibi ortalama 15-20 yıl yaşadıklarını da unutmayın kızınızın önünde stresli zamanları olacak sınavlarına çalışması gerekecek ve önünde üniversite hayatı var evden ayrılacak eğer kendiniz bakmayacaksanız kızınızın isteğine göre köpek almamalısınız çünkü bir anlık heveste olabilir bu eğer ömür boyu aldığınız canlıya bakmayacaksanız köpeğe de kendinize de eziyet etmeyin

Minikherkul

Hele yavruysa asla ılgılenemez... Cunkı sureklı gozunun uzerınde olması lazım bellı kurallar ve tuvalet egıtımı cok zor...

endofbeauty

13 yasinda bir kiz bence gidip odevini yapsin. Hic bir kopege bakilmaz o yas da

Somelove

Çocuğun olgunluğuna,sorumluluk sahibi olmasına,karakterine(yani şu an tam ergenlik döneminde olur bence kendiyle daha çok ilgilenir) ,mantıklı düşünebilmesine bağlı derim. Ben küçüklüğümden beri hep hayvan bakarım kedi ve köpeği 11 yaşıma kadar hep kendime sokaktan alıştırdığım köpeklerle tecrübe edindim. Ya gerçekten çok zor şey hayvan bakmak. Ben balıkla civcivle falan hayvan bakmaya başladım evet çok küçükken balık bakmam hata oldu falan ama herneyse ve olgunlukta şu noktada çok önemli tamam ben de 14 yaşındayım burdaki diğer üyeler kadar olgun düşünemeyebilirim zaten imkansız da ama 13 yaşında diyoruz eğer olgun değilse asla köpek bakamaz yani bence şu yalnızlığın ve insanların güvenini kırmasını tatmadan insanlar olgunlaşmaya başlayamaz yani bu benim düşüncem bunu tadacaksın ki en değerlin köpeğin olacak etrafındaki insanlardan çok ona güveneceksin birisi dışarıya davet ettiği zaman köpeğimle ilgilenmem gerek diyebileceksin köpeğinin arkasında dolanacaksın gerekirse tuvaletini öğretebileyim diye yorumun başında da yazdığım gibi olgunlaşmamış insan köpek bakamaz

azor_ahai

bakamaz. ailesinin de onceden kopek besleme deneyimi yoksa onlar da bakamazlar. lutfen cocuklariniza hediye olarak kopek almayin. evinize arkadas olarak alin ve alirken cinsine gore 10-15 senenizi kopege ipoteklediginizi unutmayin.

İyi alıştırırsan rahat bakarsın

Masrafları geçelim bi süre sonra bakmak istemmeszen ne yapacan Ama yinede bakabilirsin

bfcihangir

Bakamaz.. Ergenlik döneminde kendi sorunları ile uğraşsın gitsin.

zeynepozcan

alman kurdunu eğer gerçekten çok istiyorsa bakabilir ama iyi bir eğitim şart yoksa saldırganlaşmaya yönelicek bir köpek ama ben golden retrieverı daha çok öneririm

selahat

yavrusuna bakabilir

selahat

yavrusuna bakabilir

Bir pug olablir :) golden vs büyük ırklar çok zorrr

natavan2003

Ben 13yasindayim cane corsom var ve cok iyide baka biliyorum amma ailemde tabiki yardim ediyor

kedi_sever123

Çok ta güzel bakar ben karşı çıkıyorum bu düşünceye bakabilir o istek varsa bakar!