Evdeki Kediye Yeni Kedi Alistirmak

Miyuv

Evde 2 kedim var hali hazirda 3 bucuk yasinda ikiside. Ikisi kardesti zaten beraber buyudu ve birbirlerini de cok seviyorlar. Yeni gelen kedi de sahiplendiremedigim bi kediydi. suan 5 aylik. 3 aylikkenden beri bizde ama karsilastirmaya yeni yeni basladim. Oncesinde birbirlerini camdan ya da kucagimizda gorduler. Birbirlerinin dolastigi mekanlarda dolasip kokularini aldilar. Bendeki biri disi biri erkek. Yeni olansa disi.benimkiler birbirlerinden daha da cesaret aliyolar ve kistiriyolar hep minik olani. Kavga da oluyo pati atmalar saldirmalar tislamalar. Korkuyorumda bisey olcak diye ama nasil alistircam ikisine birden bilemiyorum. bi tane de degil ikisine birden nasil alisacak bu :(
Not:sahiplendirememe sebebim bizden baskasina gittiginde agresif davranmasiydi 3 yerden dondu sonraki arayanlarada durumu anlattigimda istemediler vazgectiler hep..

7 CEVAP

zeynemila

Kedileriniz aga olmus bir sure kucugu bir odada bakin buyudugunde kendini guzel savunabilceginde eve salin en azindan o odanin agasi minik olur orda guvende olur

Miyuv

Bilmiyorum ise yarar mi daha kotu olmasin uzun sure karsilastirmamak. Oda oda yer degismemize ragmen bile sikiliyo.Bi de acaba ne kadar suerede alisirlar bi kac ay mi bi yil mi boyle evi ve sahibini cok sahiplenmis kedilere sahip olup yeni hayvan alan var mi

Alisma suresi 2 haftadir 2 haftada birbirlerine zarar verici kavga dovusle geciyorsa alismalari cok zor baya ugrasmaniz gerekiyor.

Miyuv

2 hafta tamamen acik birakip birbirleriyle durmadilar vakit gecirerek. Ara ara cikardim ama her gun degil toplamda 4 5 kez 2 3 haftada

Miyuv

Genelde hepsini saldigimda disi once saldiriyo pesini birakmiyo bi koseye kistirip nobet bekliyo. Erkek olan pasif kaliyo genelde o durumda.Kucuk olan kendini yere atarak ve hirlayarak kendinden uzaklastiriyo disiyi ama gene geliyo tabi iki dolanip uzaklasip.hareketine pek izin vermiyo.ayrica erkekle karsilastiginda tek olarak ya da disi olaki saldirmayi birakip yaninda durmayip kendi haline biraktiginda erkek olan saldirmaya basliyo bu kez.

Bizdede ayni durumlar var malesef alisamadilar yavru kedi buyuk kedimin agzini zedeledi:( yavru olan 2 buyuk olan 4 aylik alisamadilar eziyet oluyor ikisinede:(

Miyuv

Arkadasin 3 kedisi var ve hepsini ayri zamanlarda almisti en buyuk kedi zaten baya sinirli bi kediydi. Sonraki ikisi anlasiyordu bi tek. Yani o bile kabullendiyse hepsi kabullenir diye dusunuyo insan :/