Kedimi Kısırlaştırıcam 7 Aylık Fakat Korkuyorum Çok Sancısı Olur Diye :(

busrasari

dişi kedi kısırlaştırdıktan sonra ne zmn düzelr yada çok mutsuz olurmu

17 CEVAP

dollfacepersian

Arkadaşım da 6-7 aylık dişi kedisini kısırlaştırdı. Ameliyat sonrası ağrısının olmadığını söyledi ve şuan gayet mutlu sağlıklı bir kedi. Dişilerde 1 defa kızgınlık geçirdikten sonra kızgınlık geçtikten sonra kısırlaştırma olmalı diye biliyorum. Şuan küçük değil bence.
Sutunannesi
Burada kimin kedisi erken yaşta kısırlaştırmadan öldü acaba? Aylardır buraya üyeyim sadece 1 kedi 1 köpek kısırlaştırma sonrası oluşan şeylerden dolayı melek oldu diye biliyorum da (ameliyat yüzünden değil yanlış anlaşılmasın, kısırlaştırma öldürmez ömür uzatır, veteriner hatası ve hayvanın kendi bünyesinden kaynaklanan şeyler yüzünden melek oldular)

dollfacepersian

"kızgınlığa 1 kez ermeden kedileri kısırlaştırmak doğru değildir, büyüme hormonları baskılanabilir çok erken kısırlaştırılırlarsa. Kızgınlığa girdiğinde kedi ergenlik çağına ulaşmış demektir, artık bu kızgınlık dönemi kaç gün sürer ise ki ortalama 1-2 hafta arası sürer bitiminde hemen kedinizi götürüp kısırlaştırabilirsiniz. Bu noktada hiç beklememek en iyisidir."
Kedili bir hayat blogundan alıntıdır.
1 yaşından önce kısırlaştırmama durumunu erkek kediler için olduğunu okumuştum. Nedeni ise bazı problemlere sebebiyet verebiliyormuş onlarda..

deniz_berkan

kısırlaştırdıktan sonra yalnız kalmamsında fayda var ilk gün narkoz etkisi olur bazı veterinerler 1 gün yatırıyor bile klinikte ne olur ne olmaz diye . anlamıyorlar cok genelde, yarayı kapatmıyorlar cabuk iyilesmesi için ama tabi insan gibi onlarında hepsinin bünyesi farklı yanında olursanız cabuk atlatır cunku o donem daha fazla sımarık ve ilgi bekliyorlar

busrasari

1 hafta hastanede kalacak ondan sonrakı süreci evde geçiricek ama şimdiden üzgünüm korkuoyrum :(

deniz_berkan

1 hafta cok uzun süre değil mi ki :S

busrasari

ben kıyamıyoum çünkü hergün ziyaretine gidicem ama :(

deniz_berkan

şimdiden cok gecmıs olsun bizimde 2 ayımız kaldı 2 ay sonra aynı strese bende girecegim :(

busrasari

şimdi kaç aylık bn kızgınlıga gırmeden hemen yaptırıcam bu ay

busrasari

anladım çok geçmiş olsun :(

mehmetkaplan

Normalde 1 yaşına girmeden yapmak iyi değil dedi benim veteriner

deniz_berkan

1 yaşında kısırlastırmamı olur ozamana kadar cok sıkıntı çıkar .

deniz_berkan

4,5 AYLIK ŞUANDA 6 BUCUK AYLIK OLDUGUNDA YAPTIRICAM 7YE GECMESİ RİSKLİ BİRDE BENİMKİ ERKEK :s

Mariana

benim kedim 8 9 aylik ama kizginlik belirtisi donemi olmadi her kedide farklilik mi oluyor ben yasini doldurmadan yaptirmak istemiyorum yanlis birsey mi bu?

Sutunannesi

Bence kısırlaştırmak için daha çok erken bu sitede kedisini erken kısırlaştırdığı için kedisini kaybeden çok arkadaşımız oldu bence yaşını doldurmasını bekleyin. Dişilerde zaten daha riskli olan bir durumu daha da zor hale getirmeyin derim

Zeynooo

Bildigim kadaria erkek kedilerin kisirlastirms riski az disi kedi daha fazla . Ben kisirlastorma taraftari degil . Bu benim dusuncem .