4-5 Aylık Dişi Kedi Hamile Olabilir Mi?

piko06

4 en fazla 5 aylık olduğunu düşündüğüm dişi bir yavruya bir kaç gündür bakıyoruz. ancak karnının şişliğinden şüphelendim.
bakımdan dolayı normal bir şişmanlama mı yoksa hamile falan olabilir mi? sahiplendirme ilanlarımda sarman-2 olarak resimleri var. dişi kediler en erken ne zaman gebe kalır???

24 CEVAP

Fistikbonibon

Kediniz doğurdumu benim kedimde aynı durumda çok endişeliyim ya doğumda ölürse

gulhanp

merhaba benim de sorum olacak ofisin bahçesinde baktığım bir kedi (sokak kedisi)var 10.5 aylık ve karnı şiş bu kedi hamile olabilir mi yada hasta?

4 aylık gebe kaldı kedim 10 günü kaldı doğuma bebekler yaşar mı acaba kendisi bebek zaten bebekleri olacak 😞 tecrübeli kişilerden bilgi istiyorum

Jacqueline

Dişi Kedilerde Kızan 4 Buçuk Aydan Sonra Başlayabiliyor. Tabiki Bu Ay Kısırlaştırmak İçin Erken Görünsede, Sağlıklı Kedi İçin Problem Teşkil Etmez Ve Güvenilir Hekim Yaptırılması Gerekir. Dişi Kediler İçin 6-7 Ay Kısırlaştırmak İçin Uygun Zamandır. Sanırım Siz Sahiplendiğinizde Hamileymiş :( Keşke Biraz Sorumluluk Sahibi Olup Dikkat Etselerdi :( 5 aylık Kedinin Doğum Yapması da Sıkıntı Yaratabilir :( Umarım Sağlıkla Atlatırsınız ........

Ahmetemind

Ben kedimi sahiplendiğimde 3 aylıktı karnıda şişti iç parazit aşısı ile düzelmişti fakat veteriner hamile dediyse hamiledir o kadar küçük bir kedinin doğum yapması hem kendisine hemde yavrularına hasar verebilir doğumu veterinerde yaparsa iyi olur

Lunasibirya

Evet olabiliyor benim arkadaşımın kedisinde 4.5 aylıkken doğurdu sokakta bulmuştu ama olabiliyormuş oda endişelendi fakat yavruları sağlıklı bir şekilde doğdu annesine yavrulara hiçbir şekilde zarar gelmedi umarım sizinkinede birşey olmaz

İkiside olabilir ama bence büyük ihtimalle hamiledir dışarıda diğer kediler le temas edebilecek olan kedilerin %70-80 ı erkenden hamile oluyolar

izmirle

@sunaizmir kediniz gelişimini tamamlamadan hamile kaldığı için sıkıntılı bir dönem sizi bekliyor. Büyük bir ihtimalle yavrular sezeryanla alınır. Sezeryan olan bir kedi yavrularını emziremez. Yavruların bakımını sizin üstlenmeniz gerekecek. Ölü doğum riskide fazla ultrason bakısı yapılmasında fayda var geçmiş olsun.

@Sunaizmir telaslanmayin. Kediler sahiplerinin hislerini cok rahat anlarlar ve kendilerine cekerler. Sakin olun. Olan olmus gecmsii dusunmeyin. Ona guzel sozler soyleyin karnini oksayin. Yavrularin da sen de cok sagliklisiniz. Dogum da cok rahat ve saglikli gececek deyin karnini oksarken. Kendinize de bunu soyleyin hep. Ve dua edin. Elinizden gelebilecekler bunlar. Allah yardimciniz olsun. Guzel dusunun guzel olsun insallah🤗 dogunca guzel guzel fotilerini atin bize de 🎈