Yeni Yavru Kuşumuz Çok Ama Çok Hareketsiz

Lilalo

Selamlar
Birşey soracam. Kuşumu dışarı çıkarınca kafese girmek için can atıyor yada bir yere bıraktığım gibi çöküyor kılı kıpırdamıyor desem yeridir. Omzumda duruyor yada parmağımda ama etrafta dolaşmıyor ve kafesin kapısını açınca dışarı çıkmıyor kendi isteği ile. Ama evde geldiğimiz zaman bazen şiddetli bir şekilde ötüyor yada başka odaya gittiğimiz zaman, bazen de tık yok. Bugün aldığımız gün ile beraber 5 cü günü evimizde, sizce daha erken mi? Birde dal darı aldım ve kafesine girdiğinde ondan çok korktu. 1 2 tutam koparıp verdiğimde bu sefer de daldı ona ve yemeye başladı hatta ara ara bende kafesinde o yerken koparıp verdiğimde bendeki hepsini bitiyor tam bir tosun. Korkak değil hatta şuan tıka basa dal darı yedi. Birde canlı değil kızışma dönemine ne zaman giriyor bunlar, yada ne zaman konuşmaya başlarlar. Normal mi?

16 CEVAP

akitalove

Vitaminli su verebilirsiniz onunla hic konusuyormusunuz ? Bana 15 gunde alismisti bir bucuk ay sonrada konusmaya baslamisti

akitalove

Vitaminli su verebilirsiniz onunla hic konusuyormusunuz ? Bana 15 gunde alismisti bir bucuk ay sonrada konusmaya baslamisti

akitalove

Vitaminli su verebilirsiniz onunla hic konusuyormusunuz ? Bana 15 gunde alismisti bir bucuk ay sonrada konusmaya baslamisti

akitalove

Ay 3 tane gondermis kusura bakmayin

emine64

Yemeğini yiyorsa bir sorun yoktur bence zamanla alışır size

mypet18

daha yeni aldıysanız öyle davranması normal çünkü evi tanımaya çalışıyordur

Lilalo

Dün bir şeye şahit oldum. Bizim ufaklık dün aniden kafesin içinde panik içinde bir o yana bir bu yana fırladı zıpladı ve peteğin oraya doğru tırmanmaya başladı sanki onu çeken bişey varmış gibiydi. Acaba kızışma dönemine mi giriyor, çünkü bir önceki kaçan kuşum da çok hareketsizdi ta ki o döneme gelene kadar. Kendini kaşıyor temizliyor gibi hareketler yapıyor. Çok değişik di.

deniz_berkan

sende ne çektin ya :)

Nnothing003

Geç alışıyorlar parmağınıza gelmesini istiyorsanız parmağınızı önğne tutun zararsız olddugunuzu anlayınca yavaş yavaş gelecektir

Lilalo

Sorma ya. 2 ayda 4 kuş heba ettim :D
Birini kızım sevim derken kovaladı cama kafa attı :(, birini eşim çamaşır asarken ki en çok sevdiğim zehir gibi akıllı olan kuşum odalarda serbest dolaşırdı balkon kapısından bilerek yada bilmeyerek gece yarısı 11 de firar etti, sabaha kadar cadde cadde dolaşarak aradım, bundan önceki ise yavru değildi tam bir fırıldakdı sabit durmuyordu ve hastalandı. Bu ise uyuz götünü oynatmıyor :D

Nnothing003

Biraz ilgisiz mi kaldı bizdede öyle sorun olmuştu zorla kafesten biz çıkarıyorduk geri giriyordu ilgilendik kendine geldi

Lilalo

Tabi konuşuyorum, hatta yanında kitap okuyorum sessiz. Her akşam tv nin karşısında onu alır oturur pestili çıkana kadar onu kaşırım, çok hoşlanıyor. Karnın üstüne yatıyor gözlerini kapatıyor resmen bayılıyor

Lilalo

Ok çok sağolun

akitalove

Hayir daha yavru o ciftlesme yasi 6 aydan buyuk olmasi lazim :)

Lilalo

Nnothing003 geliyor parmağa hatta bayılana kadar kendini sevdiriyor kucağımda. Avuçla gık demiyor. Sadece çok hareketsiz. Sabah aşkım Disco dedim bir kaç kez, öttü karşılık verdi kerata