İki Kediyi Birbirine Alıştırmak İstiyorum..

8 aylık erkek kedim ile 2.5 aylık dişi kedimi birbirine alıştırmak istiyorum fakat erkek olan ufaklığı görünce bir şekilde üstüne atlamak istiyor. yaklaşık 2 aydır farklı odalarda bakıyoruz. Genellikle kapı altından birbirlerine pati gösteriyorlar. Şimdiye kadar en yakın oldukları an yan yana ödül mamasını yerken oldu. Ne yapmam gerekir bu iki yaramazı birbirlerine alıştırmak için ?

7 CEVAP

deniz_berkan

buna benzer bir arkadas gecen gün buraya yazdı erkek kedisi büyük dişisi cok küçüktü ve kızgınlık dönemine girmiş erkek minnağın üzerine atlıyordu... erkek kedi kısır mı bu arada ?

martha

bence zor. ne yaparsanız yapın o erkek kedi kısırlaştırılmadığı sürece dişi kediyi hamile bırakabilir , zarar da verebilir. dişi daha 2.5 aylık. anlamıyorum insanlar neden ikinci kedi sahiplenirken böyle şeyleri düşünmüyor

ayseeny

Küçük olan çok küçük, büyük olanda çok büyük değilmiş. Erkek kedinizi mutlaka kısır değilse kısırlaştırın ve bebek kedinin en azından bir 4 aylık olmasını bekleyin fazla ufak şuan zarar görür

Friolero

Kendi hallerine bırakın. Ben öyle yaptım.

Birbirlerine zarar vermeye çalıştıkları zaman "ay dur yapma" diye ayırmaya çalışmayın çünkü birbirine büyük yaralar vermezler.

Şu an gayet iyiler. Büyük önde küçük arkada sürekli ablasını takip ediyor.

Bir de kısırlaştırın büyüğü kısır değilse.

mehmetkaplan

siz çiftleştirmek için falan mı aldınız o kediyi? nasıl alışsınlar bunlar anca çiftleştikten sonra yada yadasını boşverelim en iyisi öyle alışırlar.

Kediniz cok buyuk yavru kediye zarar verebilir surekli yanlarinda olmaniz gerekiyor.alacaksaniz basta 2 yavru alsaniz daha iyi olurdu sonradan sikinti oluyor.

Küçük olan kedimizi sahiplenmedik, sokakta hasta bir şekilde bulduk ve iyileştirdik. Sonrasında çok alıştığımız için de sahiplendirmek istemedik. Kontrolümüz altında olmadan bir araya getirmiyoruz hiç bir şekilde. Büyük olan için kısırlaştırmayı kesinlikle düşünüyoruz fakat en uygun zamanın ne zaman olacağını bilmiyorum. Sizce 8 ay kısırlaştırmak için uygun mudur bu konudaki yardım ve cevaplarınızı da bekliyorum. Cevaplarınız için çok teşekkürler.