Kedimin Göğüs Kemiği Yapısı

cfsncktr

Merhabalar.
Anlatması zor bir konu kafamı kurcalıyor, umarım ifade etmeyi başarabilirim.

Yaklaşık 4.5 aylık bir kedim var. Kedim ön patileri düz bir şekilde ve arka patilerinin üstüne oturmuş halde iken, yani 62’den tavşan yapılmış gibi düşünün, kol kemiği ile göğüs kafesinin birleştiği yer (gırtlak kısmının hemen alt tarafı) bayağı bir çıkıntı şeklinde oluyor. Yani o pozisyonda iken yukarı baktığında o kemik yapısının sivriliği belli oluyor. Normal yürürken göze çarpmıyor. Aynı cins başka bir kedi inceleme fırsatı bulamadım ama mesela van kedisinin kemik yapısı bu kadar çıkıntılı olmuyor aynı pozisyonda otururken. Buradaki veterinerlerde röntgen imkanı yok, anca elle yaptığı muayenede problem olmadığı söyledi veteriner.

Bu durum cinsine özel bir durum mu, yoksa kedilerin kemik yapısı bu şekilde mi veyahut bir anormallik mi söz konusu?

Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

15 CEVAP

Canandisli

Normal merak etmeyin

deniz_berkan

aynen foto olursa daha çok yardımcı olunabilir benim kedimde oturdugunda arka kemikleri cok yüksek kalıyor görsek daha iyi olurdu

cfsncktr

Cinsi British Shorthair. Fotoğrafı da yükleyeymi tabi,

Foto

SelinTuksal

o şekilde otururken çektiğiniz bir fotoğrafı koyarsanız arkadaşlar daha çok yardım edebilir. burada british shorthair ı olan çok.

Canandisli

Ben neyden bahsettiginizi anladim normal o her kedide var midir bilmiyorum ama benimkilerin hepsinde var

Heiter

Normal, evet.

ayseeny

Çokta güzelmiş maşAllah :)

deniz_berkan

normalmiş :)))

Hera37

Bu soruya cvp verebilmek için uye oldum sayfaya ve muhtesem bir sayfa olduguyla karsilastim. Oncelikle soruyu soran kisiye çok teşekkür ederim. Bende scottish fold tabby kedimde bu durumu fark ettim ve yarin veterinere goturecektim ki google da bi aratayim yinede dedim ve bu sayfaya denk geldim. Gelen cevaplar dogrultusunda içime soğuk su serpildi diyebilirim. Bir an cok korktum kedimde kemiksel sıkıntı var diye. Umarim soruya cvp veren arkadaslarin verdigi bilgiler dogrudur. Teşekkürler 💐

deniz_berkan

cinsi nedir?

Canandisli

Ben de severken elime gelmisti endiselenip sormustum

Nilayuysal

Tam olarak benim de az önce bu konu dikkatimi çekti öyle güzel anlatmışsınız ki tek kelime daha aratmama gerek kalmadı çok teşekkür ederim

cfsncktr

Teşekkürler :)

Melenas

Ben de tam büyük bir panikle bu sorunla ilgili bir şeyler arıyordum ki postunuzu buldum

akbas1

Evet bu benim kedimdede var normal bir durum herhalde