Mantar Aşısı

Patiseverler

Behlülde mantar sorunumuz vardı üç tane yarası var bunları krem ile geçirdik kendi teni çıktı ve ufak tütler çıkmaya başladı şimdi tekrar küçük bir yara keşfettik patisinde şimdi sorum acaba aşıyı yaptıralım mı yoksa kreme devam mı 3.5 aylıklar

6 CEVAP

Canandisli

3.5 ay mantar asisi icin cok kucuk kremlere devam ama yayilmamasi icin her gun devamli kedinizin her yerini silmelisiniz

mehmetkaplan

veterinerin ne diyor? benimki 4 aylık 2 gün önce mantar aşısı oldu.

Canandisli

Ben de oyle okudum bizim veteriner de oyle dedi ve evet sirkeli suyla sey de olabilir cay agaci yagi ve bugday yagini karistirip da surebilirsiniz daha iyi kokar ve cay agaci yagi da mantara iyi geliyor zaten bir kac kisi mantar kuruduktan sonra tekrar baslamasin diye kedilerinin tuylerini kestirmis bu da bir cozum

Patiseverler

Merhaba veterinerimiz kremlerle mücadele etmemizi istedi hemen aşıya başvurmadı şuan dediğim gibi 3 yarası iyileşti tüyler çıktı ama bugün yeni çıktı. @canandisli bende istemiyorum çünkü okuduğum araştırdığım kadar bünyeyi sarsıyormuş daha çok küçük fazla strese sokmak istemiyorum her gün sirkeli su ile silelim mi yani ?

Patiseverler

Bu yağları tüylere değil de yaralara demi?

Canandisli

Yaraya evet ama her yerine de surebilirsiniz kediyi bogmayacak sekilde