Kedim Kokuyor

ciremcakir

Kedim 1.5 aylık evde yaptığımız mamalarla besliyorduk bugün kuru mama verdik ama kedimin tüyleri kokuyor evde yaptığımız mamayı yerken böyle bir koku yoktu. Sizce sağlık problemi mi yoksa mamadan mı?

15 CEVAP

Heiter

@martha naptın sen ya? Tamam, kedi yıkamak tavsiye edilen bir şey değil ama 'ölsün mü' falan nedir? Ürkütme milleti, gözünü sevem :D

martha

1.5 aylık kediyi yıkasınlarda hayvan ölsün mü? yıkayın belki kirlenmiştir:)) diyecek kadar kolay değil

deniz_berkan

aynı insanlar gibi kedilerinde yediği şeyler tüylerine kadar kokular yayılabiliyor bence mama olayını değiştirin bu süre zarfındada nutri vet breath fresh kullanın midesine kadar koku olayını alıyor

martha

1.5 aylık kedi yıkanması sizce de fazlasıyla tehlikeli değilmi :) el kadar daha çok hassas. hemen üşütebilir, ishal olabilir ölümüne neden olabilir

ciremcakir

Kuru mamasından dolayı koktugunu fark ettim yemek yedikten sonra patilerini yalıyor pis koku oluyor

Ececan33333

Yıkayın belki kirlenmiştir. :)

Mariana

benim kedimde ilk geldigi zaman kokuyordu ve 1.5 aylikti. kokuyor diye ben yikadim ve koku problemi kalmadi kedimde olmedi uygun ortam ve sartlar mevcutsa yikanabilir korkuyorsaniz nemli bir havlu ile kedinizi silin belki koku gider

Mariana

birde kedi daha minik kendinide temizleyemiyordur :)

Heiter

Merakımdan soruyorum: hangi mamayı kullanıyorsunuz?

androcles

Mama kalitesiz olabilir, o zamanda kokuyorlar.

ciremcakir

Purina friskies junior

Sewinci

Bence de yıkatın sonra da fön makinesiyle düşük ısıda kurutun :)) benim kedim hep güzel kokuyordu sadece hastalandığında kendisini yalayamadığı için kötü kokuyordu ölcek diye korktum 3gün sonra yalamaya başladı ama ben yine de güzelce yıkayıp kuruladım miss gibi oldu :D

cansuctk

kedi yıkanmaz o zaten gerek gördükçe kendini yalayarak mis gibi yapar ve öyle de güzel kokar.:)
mamasını değiştirdiyseniz koku olabilir. mamadan değilde vücudunda iltihapta olabilir.

asyaaa

büyük ihtimal mama yüzünden koku yapıyor olabilir veterinere danışıp daha iyi bir mama kullanabilirsiniz

eccakir

Kızımızın kokusu kalmadı o koku ne mamadan ne de vücudundaki herhangi bir seydenmiş o kokunun sebebi annemizmiş. Annemiz sağolsun ipeği her tuvaletten sonra temizlenemez diye huylanıp yıkadığı ıslak mendille silmiş poposunu patilerini vs. Biz bunu öğrenip müdahale edip silme işlemi bitince koku falan kalmadı miss gibi kokuyor kızımız. Herkese teşekkür ederiz.