Kedim Gece Uyumuyor

Friolero

Arkadaşlar merhaba,

Bu mesajı bu gece 2bucuk saatlik uykuyla atıyorum. 5 gündür falan böyleyim.

Kızım kızgınlık döneminde. Yalnız nedense sadece geceleri kızgınlık döneminde, gündüzleri gayet normal. Hiçbir şekilde uyumuyor ve sürekli miyavlıyor. Tabi ben de öyleyim.

Kızgınlığı geçer geçmez kısırlaştırıcaz, randevumuzu aldık.

Daha önce de böyle bir başlık açtım. Burdaki arkadaşlar ilaçlar var kızgınlık dönemi için ama zararlı dediler. Ben de araştırdım, veterinere sordum cidden öyleymiş.

Annem ecZaneden doğal bi sakinleştirici almış. Beşeri ilaç. Siz hiç kullandınız mı bu tarz şeyler??

Ya da bana bi öneriniz var mı çünkü vize haftam sınavlara bile uykusuz gidiyorum. Kısırlaştırana kadar bir çözüm bulmam şart.

9 CEVAP

Poyraz98

Veterinerden hap almıştık ama fayda etmiyor onu gündüz oyalayacak bişeyler bulun yorun onu ilgisini başka şeylere yöneltin kısırlaştırmaktan başka çare yok malesef

Friolero

Teşekkür ederim salıya randevu aldım kısırlaştırmayı beklicez artık :)

goknur

Kedi otu deneyebilirsiniz belki sakinlesebilir

mehmetkaplan

kaç aylık kediniz

Friolero

@mehmetkaplan kedim 7 aylık :)

@goknur kedi otu sakinleşmesini sağlıyor galiba. Yarın alayım ondan. Teşekkür ederim :)

aliberken

Kedinizin sevdiği yaş mama varsa gece uyumayıp bağırdığı zamanlarda yaş mama verin.Kedim kızgınlık dönemindeyken gece bağırdığı zaman sevdiği yaş mamalardan veriyorum mamasını yedikten sonra 3-5 dakika daha bağırıp uyuyor :)

Friolero

@aliberkan denedim. Zaten yemekle fazla arası olan bir kedi değil. Gidiyor kokluyor sonra canı ne zaman isterse o zaman yiyor :(

Bu arada kaç gecedir ilk defa şu an uyuyor nazar değdirmiyim de :D:D

aliberken

Gerçi kızgınlıkta yemeleri azalıyor.Normalde tek seferde yediği mamayı 3 4 seferde yemeye başlıyorlar.Sanırım kısırlaştırmadan başka çareniz kalmamış :)

Friolero

Aynen öyle tam olarak dediğiniz gibi yeme düzeni çok değişti :D