Çünkü Sevgi, Daima Ve Daimi Şifadır!

alpcan

Merhabalar güzel insanlar...
Kışın kendisini iyice hissettirdiği şu günlerde sokak hayvanlarının hayat şartları giderek kötüleşiyor biliyorsunuz. Mutlaka mahallenizde,ya da geçtiğiniz yollarda rastlıyorsunuz bu küçük yüreklere. İçiniz cızzz ediyor biliyorum.
Karnını doyurmak için sadece çöp karıştırıp yemek artığı arayan, hayatta kalmak için arabalardan ve maalesef insanlardan kaçmak üzere kurulu bir gerçek survivor olmuş hepsi maalesef.
Sokaktaki bu minik yüreklerin bari karınlarını doyurmak için mamalarda bu hafta sonu çok güzel indirimler gördüm. Herkes mahallesindeki hayvanlara sahip çıksa bir sürü can kurtulur. Madem evimize alamıyoruz hepsini, onların karınlarını doyurursak en azından dirençli olmalarını sağlayabiliriz.
Hasta olmuş canlar için bağlı belediye ekiplerini arayıp barınakta tedavi olmalarını da sağlayabilirsiniz. Tamam barınaklarımızın durumu da pek iyi sayılmaz fakat teslim ettiğiniz canı kontrol ederseniz yetkililer ilgilenmek zorunda kalıyor ve o hayatı kurtarıyorsunuz.
Bir de hiç bir zaman umutsuzluğa kapılmayın.
Çünkü iyilik bir şekilde hep kazanıyor :)
Ne demiştik ?
Dünyayı iyilik kurtaracak!
Sevgiyle kalın...

14 CEVAP

alpcan

Petlebinin sitesini keşfedeli 1 ay kadar oldu. Kendilerine de yazdım fakat foruma da yazayım...
Bir.sürü üyeniz sokak hayvanlarına mama almak için kıvranıyor.
Alışveriş yaparken barınaktaki hayvanlar için bağış alıyorsunuz çok güzel. Hatta alışverişin yanında yine sokak hayvanları için 2 minik poşet mama gönderiyorsunuz. Bu da çok güzel.
Fakat gördüğünüz gibi biz hayvan severler olarak bu platformda da ucuz fakat lezzetli 15 kg.lik mamalar görmek istiyoruz!
Sesimizi duyun lütfen.

Canandisli

şöyle bir şey de var

Tilki37

Sokak hayvanı değilsen elleme diye yazabilirsiniz selintuksal :) burda çok yaygın bu uygulama kimse mama ve su kaplarini ellemiyor :)

SelinTuksal

kedilere yuva yapacağım ancak, çöp olarak görüp (her ne kadar kedi evi diye yazsamda) atmalarından kuşkuluyum. buralarda 2 kedi falan gördüm şimidye kadar ama en az 3 kutu yapacağım. fakat atmalarını nasıl engelleyebilirim, bir fikriniz var mı? ayrıca mama olarak açık mama alıp koymayı düşünüyorum.

Canandisli

Yazı yazabilirsiniz üstüne hatta buna rağmen kırıcak olanlar olabilir yine de vicdanı olanların okuyup ellemeyeceği şekilde bir yazı oluşturup üstüne asabilirsiniz

SelinTuksal

yok ya, ben ev tarzında yapacağım. köşesine de mama koyacağım.

Canandisli

güldüm :D yarın benimkinin yazısını değiştiriyorum o halde :D

SelinTuksal

çok iyi :D

Tilki37

Umarım sizdede işe yarar :D

Canandisli

facebookta bir grupta gördüm bunu yorum da attım ama türkiyede satılıyor mu bilen yok şu borular ile yapımı kolay gibi gözüküyor ama

glytrksvr

Selin Tuksal Adore 10 TL kargo karşılığında sokaktaki canlar için ücretsiz ev gönderihormuş bir bakın isterseniz.27 kasımda diye yazıyordu bir yerde.

glytrksvr

Ayrıca petlebi sokaktaki canlar için mama gönderiyor diye buradan alış veriş yapıyordum.Son siparişim gayet yüklü olmasına rağmen sokaktaki canlar için hiçbir şey göndermemişlerdi.Bir daha buradan alırmıyım bilmiyorum

aliberken

Pugedon 17 tl ücretle kedi evi ve yanında üstüne yapıştırmak için sticker de yolluyor.

https://www.instagram.com/pugedon/

Adore mobilya 10 tl karşılığı kedi evi yolluyor.

https://www.adoremobilya.com/kedi-evi

alpcan

Adore mobilya övgüyü hakedecek bir uygulama yapmış.

Lütfen bunu sizde sosyal medyada paylaşın! Paylaşın ki katılım çoğalsın.

Gönderilen kedi evi gördüğüm kadarıyla mdf'den üretilmiş. ÜSt tarafına kalın bir naylonu silikonla yapıştırıp, alt tarafa da nalburdan tanesini 1 liraya alabileceğiniz ayakla yere sabitlerseniz uzun ömürlü olacaktır diye düşünüyorum.
Evin yer seçimi de önemli tabi. Biraz gözden uzak bir yer olması kafi.