5 Aylık Bir Köpek Sahipleneceğim Yemek Konusunda Ne Vermeliyim ?

resit212

2 kopeğim war 3'cüsünü de Allah kısmet ederse sahıplenecem yemek konusunda ne vermelıyım iki köpeğimi de sadece etle besledım şimdiye kadar, arkadaşlar mamanın daha ıyı oldugunu soyluyorlar bılgısı olan arkadaslar yardım edebılır mı ?

8 CEVAP

aybike

Benim 2 kopegim var amerikan pitt ve dogo.ben ikisinide sadece kuru mamayla besliyorum.hafatada 1 ilikli kemik ve yumurta veriyorum nadirende et ama mamasina karistiriyorum..kuru mamalar gayet saglikli ve bir kopegin ihtiysci olan her besin icinde var.sadece et ile her besini aldigini sanmiyorum.1 yasina kadar yavru kopek mamasi var onu veriyorsunuz.1 yasindan sonrada yetiskine geciyorsunuz..kilisuna gore gunluk almasi gereken gram paket ustunde yaziyor.ben kuru mamayi tavsiye ederim.hem diskilarininda kokusu az oluyor.vede saglikli..

resit212

kopeklerıme bakmıssınızdır bellı bırının cınsı dogo presa canarıo yawruyken almıstım bu gune kadar hep etle besledım yanlız dıyer kopeyımı aldıgımdan berı arkadaslar kuru mama wer dıyor yenı alacagım kopeyımde pug cınsı dedıgınız gıbı kuru mamaya gecıcem artık ama buyuk kopeyımde yermı acaba

Hayvist

Barf diyet uygun olanıdır ancak maliyet açısından kuru mama ile beslemek en ekonomik olanıdır.

resit212

ya yok vala masrafı onemlı degılde hangısı ıyıse onu werıyım

yorkshia_gsd

En iyisi bones and raw food (barf) barf hiç maliyetli değil ayda 200 tl geçmez ama vakit önemli günde yarım saat et doğruyorum.
Bazı aylar çok sıkı çalışmam olduğundan dolayı etle , sebzeyle uğraşmak zor geliyor. Orijen ragional red ve six fish kullanıyorum.

ariftemel7

Kuru mama yanina ek olarak konserve mama al ama tavuklu olmasın kardeş bide vitamin olarak calvit war onu al

resit212

tesekurler sagolun

ariftemel7

Rica ederim