Kedim Tuvaletinden Mikrop Kapmis Olabilir Mi?

Roza23

Yaklasik 1 hafta evde yoktum ve kedimin tuvaletini temizleyemedim. Bu aksam da surekli uyudu. Patisini elime aldigimda cok sıcak olduğunu farkettim. Acaba hastalik kapmis olabilir mi? Karma asilarini falan da yaptirmadim henuz ve 3 aylik. Acil bi durum mu sizce yoksa evham mi yapiyorum

15 CEVAP

kedilikizzz

1 hafta olduğu için normal kötü olması. Birdaha böyle bırakacağınız zaman 4, 5 tane koli alın içine kum koyun hepsinin ayrı ayrı tuvaleti olsun. Mikrop kapmaması için.

mehmetkaplan

Olabilir eğer tuvaleti çok pislendiyse kapabilir. Bence bir veteriner e götürün kontrol etsin aşılarını da yapabilir artık ben 3 aylıkken yaptırmıştım

kedilikizzz

Olabilir ama hastalık sadece pati sıcaklığından şüphelenilecek bi durum değil. Yani yemesi, içmesi, keyfi,oyun oynama isteği hepsi yerindeyse bir şey olcağını sanmıyorum. Yavru olduğu için çok uyuması da anormal değil aslında.

MinelG

Kum kabının içine sıcak su doldurup bekletin 2 kez kadar.Ben her hafta böyle yapıyorum mikroplar varsa ölsün diye :)

Roza23

cok kotu durumdaydi tuvaleti. geldigimden beri uyuyo simdi oyun saati yaklaştı hareketlenirse sorun olmaz ama keyfi olmazsa yarin gotururum buyuk ihtimalle

Roza23

iyi fikirmis. tesekkur ederim bunu yapacagim bi dahaki sefere

SelinTuksal

kediniz siz evde uzun zamandır olmadığınız için psikolojik bi rahatsızlık yaşıyor olabilir. Kediniz gerçekten hasta olmuş da olabilir. siz yokken başına bir şey gelmiş de olabilir. ayrıca nasıl bıraktınız 1 hafta? biri gelip bakmadı mı hiç?

martha

1 hafta boyunca temizlenmemiş kuma nasıl yapmış tuvaletini

Roza23

kumu baya doldurmustum 1 hafta olmayacagim diye. dunden beri hareket etmiyo. bi sey de yemedi endiseleniyorum artik

acil veterinere götürün

Hareket etmiyor diyorsunuz veterinere goturun.

Roza23

teyzemi gonderiyodum her gun mama ve su icin ama tahmin edersiniz ki tuvalet temizlemek istemedi. aslinda 3 gunlugune gitmistim isler uzadi. sabah beraber oynadik biraz mama yedi ama hala uyuyo. tuvaletini sirkeyle yikadim. sanirim psikolojik olarak rahatsizlandi

Roza23

arkadaşlar bi yemek kasigi kadar yas mama yedi ve azicik da kuru mama yedi su icti ishali falan da yok ama oyun oynamiyo surekli uyuyo. simdi bu sikayetlerle gidersem de sacma olacak. sizce napmaliyim?

goknur

Insanlik olmus!! Yeminle olmus!! Cenazeyide kimse kaldirmamis cunku merhamette onunla beraber olmus!!! Hic kusura bakma teyzenmis ama sormak isterdim kendisine o hic afedersiniz klozete basmadan kirli tuvalete yapabilirmismi tuvaletini sormak cok isterdim! Veya kirli kaptan yemek yiyebilirmi diye sormak isterdim!! Cok sinir oldum!! Acikca soylemek gerekirse o hayvancigin mikrop kapma ihtimali cok fazla yuksek!! Neden? Cunku o idrar vucudumuzdayken mikroplu degil disariya cikinca mikroplu oluyor ve bunun yani sira cis temizlenmedigi zaman sicak oldugu zamanda ortam bakteriyi iki kat uretiyor ve o hayvan hergun oraya tuvaletini yalmak zorunda kaldigi icinde o cisli kuma patisini surtuyor bunu acik yaraya tuzlu su degdirmek gibi dusunun. Patisinin altlari pismis sanirim cisten. Senden ricam bir nemli bezle patilerinin altini silmen. Onun acisini hafifletmen!! Ve bir daha teyzenede hicbisey emanet etmemen!!

Roza23

cevremde maalesef hayvan seven pek insan yok ve mecbur kaldim ama zorlayamazdim tuvaletini temizlemesi icin. zaten bi daha mecbur kalmadikca yanindan ayrilmayacagim zaten ozluyordum ama su saglik sorunu ustune gelince kafayi yiyecek gibi oldum. simdi dediginiz gibi patilerini silecegimm sevdigi oyuncagi falan da yanina koydum ama 2 gundur anca yanima yaklasip mirlamaya basladim sanirim bana da küsmüs. eger hala bu kadar az yer ve keyifsiz kalirsa goturecegim bi yer bulup pazartesi. evde kedi bakmami bile sacma buluyo yakinlarim bakacaksan sokakta bak diyorlar. bu yuzden aciklama yapmıyorum artik zaten