Kızım Değişik Hareketler Sergilemeye Başladı??

Berfin

Merhaba sevgili hayvansever abilerim ve ablalarım. Kızım boncuk bu ara sürekli evden kaçmaya çalışıyor. Eve misafir geldiği zaman kapı açılıyor ve boncuk hemen dışarı koşuyor. Çok korkmaya başladı. Dışarı düzenli olarak çıkıyor sürekli ilgileniyoruz neden böyle yapıyor?

14 CEVAP

umut61

Kızgınlık dönemi olayı köpekte nasıl olur bilmiyorum. Kedilerde kızgınlık dönemi dişi olanlarda evden kaçma eğilimi çok yüksek oluyor.

kemall

daha çok ilgi ve itaat komutları işe yaracaktır umrım kısa zamanda düzelir

utkuburak

köpeğin herhalde dışarda bi arkadaş edinmiş olabilir ve ona gitmeye çalışabilirde

pamuk

daha çok sevgi ve oyun işe yarayacaktır...1

pamuk

CEZA VERMEK HİÇ İŞE YARAMAZ...

Berfin

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Benim diğer köpeğim pars var biliyorsunuz Boncuk 6 yıldır pars 1 yıldır bizimle acaba parsa da çok ilgi gösterdiğimiz için böyle yapıyor olabilir mi ben ikisiyle de oynayıp eğlenmeye çalışıyorum ama boncuk sürekli kaçıyor bizden üst kattaki oda da yatıyor pek yanımıza inmiyor ve bu durum beni çok üzüyor

pamuk

doğru olabilir ...

Robin

kapıyı açmadan önce otur,yat gibi itaat komutlarını verin yapsın, en son oturmasını sağlayın ve kapıyı öyle açın eğer kaçmaya çalışırsa anında cezalandırın, eğer kaçacağından korkuyorsanız kapıyı açmadan evvel tasma takın ama yine komutları verip ondan öyle açın. Niye kaçtığının sebebini anlamak zor...

Berfin

Böyle sanki bunalıma girmiş gibi onu bırakacağımızdan korkuyor gibi

ecofield

disiplin işe yarar.

aybike

bencede bunun sebebi kiskaclik olabilir bendede 14 aylik bir kiz ve 3 aylik bir erkek var yavru gelince kizim farkli davranmaya daha cok gelip icimize girmeye basladi.oglani biraz sevmeye kalksam hemen gelip ustume atliyor.kiskanclik olabilir..

Kobe

dediğiniz mantıklı tabii kıskanma durumu olabilir biraz daha fazla üstüne düşebilirsiniz belki deneyin bakalım ne yapacak

sude24sena

aynı kuzenim gibi ben yeni doğan kuzenimle ilgileniyorum 8 yaşındaki kuzenim (atkarı gibi ben ona öyle diyorum) kaçıp gidiyor

Berfin

Çok teşekkür ederim..