Kedimi Kisirlastirdim Baygin Ve

senakose

Yeni kisirlastirdik Kedim baygin gibi oldugu icin eve geldigimizde kafesine isemis ustu fln hep cis olmus ne yapicaz bilmiyorum doktor 3 saat boyunca su mam vermeyin dedi yardim edin lutfenn nasil temizlicem ve bayginligi ne zmn gecer

7 CEVAP

zeynepgurgen

Sadece ameliyatlıyken değil hiçbir zaman yıkamayın. İdrarını temizlemek için hafif nemli, temiz bir bez kullanabilirsiniz.

zeynepgurgen

Opersayondan sonra birkaç gün sersemlik hali devam eder. İştahsızlık, kusma vs normaldir. Ancak bunlar 3-4 günden fazla sürüyorsa o zaman bir muayeneye gitmeniz gerekir.

nyancat

Bu konuyu bende çok merak ediyorum bende yakında kedimi kısırlaştıracağım aynı durumu yaşama ihtimalim var ve ameliyattan sonra yıkamak sakıncalı bir durumdur tahminen bir bezi ıslatarak yarasına değmeyecek şekilde temizlemeye çalışabilirsiniz tabi bu konu hakkında deneyimi olanlar paylaşabilirse çok yararlı olur geçmiş olsun

batuhantopcu

Ameliyatın türüne göre değişen bir durum herhalde bu. Ben kedimi kısırlaştırdığımın akşamı tam olarak normale dönmesede kendine gelip yemeğini suyunu içmişti sadece kendisine fazla yanaşmamızı istemiyordu. O zaman çeşitli veterinerlerle yapmış olduğum görüşmelerde her bir veteriner için ameliyat süreci ve sonrasının farklılık gösterdiğini görmüştüm. Sizin kediniz de kısa bir süre içinde kendine gelecektir. Yattığı yerin altına alt değiştirme bezi tarzı bir örtü serebilirseniz kussa da çisini de yapsa sıkıntı olmayacaktır.

senakose

Kediyi nasil temizlicem

nyancat

Tüylerine idrarı bulaştığı zaman ne yazıkki temizlemesi o kadar kolay olmuyor kedim veterinerden korktuğu için her gidişinde büyük ve küçük tuvaletini yaparak kendini pisletiyor hiç istemesemde yıkamak zorunda kalıyorum çünkü onun içinde bizim içinde hijyenik bir durum değil tabi kendini ne kadar pislettiğine de bağlı

mehmetkaplan

bende bir kaç kez yıkadım baya mutsuz oluyorlar bezle silince de temizlenmiyor çok kokusu kalıyor ama artık yıkamıyorum kedi parfümü sıkıyorum sildikten sonra