Kızımın Isırmaların Nasıl Engelleyebilirim

gizemaydin

yaklaşık 6 aylık bir kedim var ve sürekli ısırıyor. Tırmalaması yok fakat ısırmaları cok var. Artık bas edemıyoruz. İlk geldiğinde şımarıklıgından yapıyor zannediyorduk can yakmıyordu umursamıyorduk acıkcası. Ama gün geçtikce daha çok can yakmaya basladı. ellerim ısırık içinde. ısırma huyundan vazgeçirmek için ne yapabilirim ?

23 CEVAP

Cok arastiriyor olman cok iyi bildigin anlamina gelmez Veteriner akrabalarin olmasida cok iyi bildigin anlamina gelmez , ben deneyimini yapmis biri olarak söylüyorum. Su ile kediler terbiye edilmemeli. Bunu her akli basinda kedici ler bilir. Elestirie kapali olman bilgiyede kapali olman demektir. Bugün ben yanlis birsey söyledigimde önerdigimde baskalarin beni uyarmasinan rahatsiz olmam aksine tesekkür ederim ve bilgi depoma ekler daha dogrusu degistirir tazelerim.. Yanlisi düzeltmek ayip degil merak etmeyin

gizemaydin

umut61 Can yakmakta nedir hala anlam veremiyorum. Tek çare can yakmak değildir. Elbet başka çarelerde vardır.Ayrıca baktığım can benım cocugum gibi en ufak bir şey olsa kafayı yicek duruma geliyorum. Olur da canını nasıl yakarım ? Sizde can yakmayın zarar vermeyin. Can yakmak yerine başka çareler arayın.!

Kedi dediğimiz varlık sadece kendi zevki ve sefası için yaşar ve nefes alır. cümlenden sonra diyecek bise birakmadin maalesef. Bravo . Afferin. Devam.

Arkadaslar asla can yakmayin.Kedinizde can zamanla birakiyotlar isirmayi kolonya surun elinize 1 hafta islem tamam :)

O biraz zor olacak canım senin adına üzüldüm

nly_fstk

kediler genellikle sigara parfüm kolonya gibi şeyleri sevmezler benimkindede ıssırma huyu vardı elime kolanya sürünce azaldı bir de yüksek sesle canımın yandığını anlatmak için hayır diye bağırdım onunda etkisi var deneyebilrsin...

umut61

Sayın zzAr, gizemaydin, DuyguveMikrop her kedinin huyu farklıdır. Kedisi olan çoğu kişi kendini hayvan profesörü zanneder. Benim kedim canavar hisliydi acıtmak bir yana kan içinde kalıyordu ellerim. Aynen canını yaktıkça bıraktı ısırmayı. Aramızda çok iyi!

Sayın** DuyguveMikrop** Ne demek onun canini yakin ? Böyle bir mantik mi olur demişsiniz aynen öyle evet böyle bir mantık olur, beslediğim kedi canavarca bana saldıracak elimi kanatacak. Bunu durdurmak için azda olsa can acıtmak gerekir. Can acıtmakla kastım al kediyi döv vur gebert dayaktan değil! Kedi dediğimiz varlık sadece kendi zevki ve sefası için yaşar ve nefes alır. İnsanlara boyun eğmez bunu unutmayın. Kedi kimi neyi isterse onu sever, onu yapar.
Her geçen süre yeni bir huy edinir eskiyi bırakır. Yani bu iş tecrübe, deneyim falan istemez. Tecrübe yavru kedi için geçerlidir.

Mars

Aynı sorun bizde de var benimki hem ısırıyor hem tırmalıyor ellerimin halini görseniz dayak yiyorum sanırsınız ama bi çaresi yok çok sevdiğimden katlanıyorum