Kedilerde İç Parazit

kurban1525

Arkadaşlar merhaba yaklaşık 2 haftadır kedi sahibiyim bu yüzden çok yeniyim bu konuda. Bu gün kedimin kuyruğunda minik bir şey buldum ve kurt olduğunu gördüm. Aynı şekilde yattığı yerde de minik pirinç benzeri şeyler var canlı değil fakat ne olduğunu çözemedim. Sabah ilk işim veterinere gitmek, kedimi sahiplendiğim kişi bana ocak ayına kadar gitmeme gerek olmadığını söylemişti fakat durum bu... birincisi bu sarımtrak pirinç benzeri şeyler nedir? Bu solucanın ölüsü bu şekle mi geliyor? İkincisi kedim ne zamandır bu durumda bilmiyorum, dediğim gibi 2 haftadır bizimle ev ahalisi de çok ısınmıştı evde girmediği oda yoktur, bize bulaşma riski nedir? Çok strese girdim sabahı nasıl edeceğimi bilmiyorum şu anda.

7 CEVAP

Roza23

muhtemelen ic paraziti var. bu kusma veya diskida kurt seklinde görülebiliyo. eger dokunduysaniz guzelce yıkayın elinizi ve kedinizin uyudugu ortuyu de yikayin derim. yarin asisi olur zaten cok korkulacak bi durum degil

ilkmssmz

İç parazit yüzünden oluyor, genelde aşı vurulduğunda böyle dökülme görülür. Çiğ et ve benzeri birşey verdiyseniz ondan da kaynaklanabilir. Aşı olunca geçecektir.

kurban1525

Anladım aman sorun değil hem yakın bir veteriner bulmuş oldum kendime hem ilgili. Fiyatta çok uçuk rakamlar olmadığı müddetçe sorun olmaz sonuçta ha benim sağlığım ha bıdığımın :)

kurban1525

Biraz önce aşıdan geldik, veterinere ilk defa götürdüm bir karne çıkarttırdım ve iğne yapıldı toplam 50tl verdim sizce uygun mudur?

ilkmssmz

Biraz daha ucuz olabilir aslında ama genel olarak uygun. Biz ilk kedimizde 2 aşıya 100 tl vermiştik. Veterinerini değiştirdik o veterinerde bir iç parazit hapı bir dış parazite 60 tl vermiştik. Aşı ve hap arasında fiyat farkı oluyor.

ilkmssmz

Aynen öyle bazı insanlar bunu kavrayamıyorlar ;)

kurban1525

Teşekkürler