Çok Acil!!!!!! Anne Kedi Ve Yavruları

imagine_dz

bir kaç gün önce bulduğum anne kedi ve yavrularından birini sahiplenmek istiyorum dışarısı o kadar soğuk ki çok korkuyorum bir şey olacak diye gönül ister ki hepsini eve alayım ama maddi durumum sadece birine yetiyor benim kafama takılan soru ise yavru kediyi (kaç aylıklar bilmiyorum ama geziniyorlar dışarda) anne kediden ayırsam bir şey olur mu?? ona tuvalet eğitimi nasıl veririm ve annesinden ayıracağım için eve alışabilir mi?? düşüncelerinizii almak istiyorum (kediler çok küçük değil bana kalırsa 1 yada 1.5 aylık ama büyük de olabilir)

11 CEVAP

Roza23

bence bi kutu alin bahçeniz falan varsa oraya koyun ve annesini emsin zaten kisa bi sure sonra anne birakacaktir yavrulari. o birakinca da alırsınız rahatca eve ve diğerlerini de sahipendirmeye calisin

ilkmssmz

Kedi evi gibi birşey yapabilirsiniz maliyeti de düşük olur içine de battaniye tarzı birşeyler sererseniz en azından 1 ayı daha rahat atlatırlar :/ Ama emmeyi bırakmasını bekleyin derim ben

Tuylulersd ondan buyuk zannediyor olabilirsiniz ayirmayin erken sutten kesilen yavrularin bagisikliklari dusuk olur ve surekli hastalanirlar.onlara korunakli yuva yapabilirsiniz.

Heiter

Sütten kesildiklerinden emin olmadan almayın derim. Yeterince emmeyen kedilerde, ileride hastalıklar olabiliyor. Tıpkı sütten erken kesilen bebekler gibi bünyeleri hastalıklara açık oluyor. (Gözleme dayalı olarak söylüyorum bunu.)

hidra35

2 aylık ıdeal bence alısır bı sorun olmaz ama yeterlı anne sutu aldıgından emın olmalısınız tuvaletın yerını gosterın bır kac kere etrafı koklamaya baslayıp comeldıgı anda alıp hemen tuvaletıne goturun veya tuvaletın yerını gosterıp on patılerını ellerınızle ovalayıp kumu kazdırın kendı alısır zaten kedıler temız hayvandır ama anne sütü önemli

ilkmssmz

Çok küçük değil demişsiniz ama 1 aylık bir kedinin annesinden ayrılması için çok küçük...Süt tozuyla beslemeniz gerekir:(

Roza23

bence maksimum 2 hafta daha kalir anneleri yaninda bi kutuya koyun hepsini. geceleri de pet siseye sicak su koyup yanlarina koyun sicak tutsun yavrulari da anneyi de. birakinca alirsiniz en iyisi o cunku

DogaM

Fotoğrafını koysanız da söylesek 1 aylık mı, 1,5 aylık mı, 2 aylık mı. Ona göre sahiplendirin ya da sahiplendirme diyebiliriz. Kaç aylık olduğunu bilmeden Nasıl söyleyelim?

imagine_dz

kaç aylıklar bilmiyorum ki normalde büyük gözüküyorlar
üşümelerini hiç istemiyorum odunlukta kalıyorlar ve iki tarafıda açık

imagine_dz

haklısınız teşekkür ederim sanırım öyle yapacağım

imagine_dz

fotoğrafını en yakın zamanda çekeceğim