Evi Tasiycaz

goknur

Evi tasiycaz sizce yeni eve gecince citir hanimin psikolojisi nasil olur alismasi zor olur mu minnosun.

12 CEVAP

zeynepgurgen

Kedim ile 2 kere taşındık. :) Bırakabileceğimiz kimse olmadığından taşınma boyunca o da yanımızdaydı. Nakliyecilerden ilk önce tek bir odayı boşaltmalarını rica ettik. Boşalan odaya Şişko'yu tüm eşyalarıyla birlikte ( tuvalet,mama,su,battaniye vs.) koyup kapıyı kapalı tuttuk. Diğer tüm eşyaların yerleşmesi sırasında da ara ara yanına girerek korkmamasını sağladık. Yeni evde ise eşyalar tamamen yerleşene kadar bir huzursuzluğu vardı. Yaklaşık 2-3 gün sürekli kapının önünde miyavladı hatta bir kere kaçtı bir alt katta yakaladım. :) Miyavladığı sıralarda genelde dikkatini sevdiği şeylerle dağıtmaya çalıştık. Birkaç gün içinde alışıp sakinleşti. Şu an her şey gayet normal. Size kolay gelsin ve bol şanslar. :))

Canandisli

Bence de oyle ozellikle ilk olarak esyalar tasinirsa kokusu da orada kaldigindan sorun olacaginibsanmiyorum ilk gunler sessiz sessiz evi gezer esyalari biliyor zaten

martha

bence abartılacak kadar bir problem yaşamaz

betulyasar

Bursadan Iğdıra bir yıl arayla da Iğdırdan Ankaraya 2 kedi ile taşınmış bir insan olarak meraba diyorum:D 23 saat yolculuğu arabamızda annem babam ben kardeşim ve 2 kedişimizle epey zor geçirmiştik. Fakat eşyalar indiği gibi ilk önce çamaşır makinesini banyoya taktırırım minderlerini kumlarını yemeklerini sularını koyar kapıyı kilitlerim kimse giremesin diye. Çünkü ilk gün evde tanımadıkları insanların olmasıyla ve belirsizlikle aşırı tedirgin oluyorlar dış kapı zaten eşya geliyor diye devamlı açık bir anda korkuyla kaçabilirler. Eşyaların yerleşmesi bitince ev sakinleyince biz bize kalınca açarım banyoyu sakin sakin eşyaları koklaya koklaya geze geze alışırlar. Sizede öyle tavsiye ederim

goknur

Bizde oyle yaptik tesekkur ederim yorumunuz icin :) bastan cok bagirdi sinirlendi benim kedim daginikligini sevmiyor cunku sonra esyalar yerlesince keyfi yerine geldi :) simdi arka ayaklarini kalorifere dayayip oyle geriniyor :))

goknur

Tesekkur ederim hepinize cevaplariniz icin :) keske baska yolu olsada tasinmasak. Evin icinde biz de olucaz belki esyalardada onun kokusu olucak o evin her yerine hakimdi belki cok zor olmaz uzmez bizide. Burda camlarda polardan yataklari vardi onlari bile yine gider gitmez koyucam ki sevinsin :) Rabbim yardimcimiz olsun bakalim neler bekliyor bizi

goknur

Cok tesekkur ederim @zeynepgurgen :)

berkdoan

Yeni eve geçmek baya travmatik olabiliyor kedilerde bildiğim kadarıyla.Depresyona girme ihtimali yüksek alışkanlıklarına oldukça bağlı canlılar.

huseyin1

kademeli olarak yapmanızı öneririm birden değil

zeynepgurgen

Sorunsuz geçmesine sevindim. Yeni eviniz hayırlı olsun. :)

Anonymus827062

Hep birlikte değişim yolculuğu olacağı için hiçbir sorun yaşamaz merak etme. Hep birlikte alisirsiniz. Bir iki turlar evin icerisini eşya ları vs tanıdığı için sıkıntı olusturmaz çünkü kendi kokusu var üzerlerinde

goknur

Korktum bastan psikoloji bozulur diye baya bi korktum cunku evdede tek kaliyor gunduzleri biz calisiyoruz ilgilenemicem diyede ama cok sukur bi sorun olmadi dediginiz gibi sadece 4 5 saat cok huzursuzlandi ev cok karisikti onu odaya kapattik pusette kaldi 1 saat kaldi. Stresten kustu zorlandi biraz sonra ev yerlesince baktim pitir pitir keyfi yerinde simdilerde mekan yapmis kendine kalorifer altina :)) bide kalorifere ayaklarini dayayip oyle geriniyor sanirim cok mutlu :)