Kedim Çok Hareketli

kurban1525

Merhabalar. Benim kedim 3 buçuk aylık. İlk sahiplendiğim zamanlar bu kadar hareketli değildi, yine pusular kurardı ısırırdı fakat şimdi bambaşka bir hareket var kedimde. Tırmanmadığı yer yok, tırmandığı yerden başka bir yere tırmanması 2 saniyesini alıyor. Sürekli bir oyun hali tırmalama ısırma hali. Yorulduğu zaman uyuyor o zaman ancak sevebiliyoruz. Tırmalaması ve ısırması da ölçüsüz oluyor. Elimde kolumda delmediği nokta kalmadı. Veterinerim diş dökmesinden dolayı ısırıyordur dedi, bana alıştırmayın denildi fakat mümkün değil elimi kafamı bacağımı ayağımı neremi bulursa ısırıyor. Ayrıca dışarıya çok düşkün. Bahçemiz var her gün kapısından dışarı miyavlıyor. Biraz daha büyüsün dışarıya da salarım fakat ben Bıdığa kendi evimde bakmak istiyorum. Sahiplendiğim kişi de eğer boyle devam ederse mecbur bahçende bakarsın diyor. Aynı anda hem bahçede hem evde olmasının mümkünatı yok bizim için, dışarıya kemeriyle çıkartmadığım müddetçe. Ne yapmalıyım yardım edin :(

8 CEVAP

hidra35

ısırmaya basladıgı anda elınız yerıne top fare vs oynayacagı bse verın tırnaklarını kestırebılırsınız ama tavsıye etmem sonucta oyle yaratılmıs eger eve tamamıyle alıstıysa dısaarıya salmanız cok tehlıkelı olacaktır araba vs kendını kesınlıkle koruyamaz benım dusuncem bu yonde bı arastırın

Elvang35

Nutri+Vet Pet-Ease sakinleştirici kedi pati jeli kullanabilirsiniz bana veteriner vermişti kedim kızgınlık dönemine girdiğinde baya sakinleştiriyodu tavsiye ederim

Elvang35

Nutri+Vet Pet-Ease sakinleştirici kedi pati jeli kullanabilirsiniz bana veteriner vermişti kedim kızgınlık dönemine girdiğinde baya sakinleştiriyodu tavsiye ederim

3.5 aylik kediye sakinlestirici olmaz sakinlestirici ciddi durumlarda kullanilir issirdi diye asla kullanilmaz.oncelikle size sunu sormak istiyorum ellerinizle veya ayaklarinizla oynatiyor musunuz?eger cevabiniz evetse yapmayin bu oyunlari unutmazlar avcilik icguduleri var ve saldirir issirir.issirmaya baslayinca ilgilenmeyin ve odadan cikin yalniz birakin.

kurban1525

Bu yaşında asla salmam zaten canıma susamadım :))

hidra35

yasa baglı deıl o alısması onemlı ılerde tamamıyle yapamaz dısarıda

kurban1525

Fakat dışarıyı çok seviyor. Ve benim anlattığım sorun da zaten bu

kurban1525

Oyun oynarken ısırıyor evet. Hatta çok sert tırnakladığı oluyor. Cezadan da anlamıyor anlasa vereceğim ama :( birde ısırması da dereceli oluyor eğer dereceyi arttırırsa canımı yaktığını fark etmesini sağlıyorum sonra oyun oynamaya çalışıp yalamaya başlıyor