Paste Kullanım Sıklıgı?

Gonderwal

*Merhaba arkadaşlar,
Yardımcı olmaya çalışacak arkadaşlara şimdiden çok teşekür ederim ^.^

Sorum şu: Malt paste,Taurin paste ve Baby paste almış bulunmaktayım.Maltı ve Baby'i bir süredir kullanıyorum ancak Taurin'i yeni aldım.Bu pastelerin hepsini her gün versem fazla olur gibi geliyor.Her gün bir tanesini mi vermeliyim yoksa haftada sadece 3 gün teker teker mi vermeliyim? Veya içlerinden bir tanesini her gün verip yanına dönüşümlü olarak 2. bir paste mi eklemeliyim ?Bu kullanım metodları dışındaki diger metodlara yani sizin metodlarınıza sonuna kadar açıgım ^.^

Açıkçası kullanım sıklıgı konusunda ne prospektüste(gimcat'in hepsi) ne de internette bir şey bulabildim..Bu konu aklımı uzun zamandır çok karıştırıyordu -:-

İlginize şimdiden çok teşekürler :>
Ssvgiler ^.^ *

9 CEVAP

bizim veteriner malt pastei haftada bir kez vermemizi önerdi baş parmağın ilk boğumu kadar miktar olarak.aylardır bu şekilde veriyoruz yeterli oluyor. hiç kusmadı.

ilkmssmz

Biz de gimcat baby paste kullanıyoruz. Günde 1 cm olacak şekilde. Ama bizim yavrular 2,5 aylık. Size ne kadar uygun bilemiyorum ama bence bir gün birini bir gün birini kullanın. Fazlası zarar olabilir ama yine de bu benim fikrim :)

Biz malt ve multivitamini gunluk veriyoruz.ama bir gun malt bir gun vitamin verenlerde var 2sini 1 gun 1 ini bir gun verebilirsiniz bence.malti ve babyi ayni gun ertesi gun taurini ama siz bilirsiniz veterinere danisin yinede:)

akitalove

Bence 2 gun birini verin aradan 2 gün atlayip digerini verin benim de kopegimin vitaminleri var bende oyle yapyorum her gun birini versenizde çocugunuzun midesini cok yorar

Gonderwal

Kedisahibi
İlginiz için teşekür ederim ^.^
Ancak ben miktarını degil de kullanım sıklıgını sormuştum yani bir hafta içinde nasıl bir periyot izlemeliyizin cevabını arıyorum :) Bu ürünlerde miktar dışında bir talimat yok veya ürün kombinasyonu için bir şey dememişler en önemlisi de bu bence.Aynı markanın birden çok ürününü alınca nasıl bir yol izlenmeli vs yani bunu açıklamaları lazım..Yararlı olalım diye zararlı çıkmayı kimse istemez :(

Gonderwal

Bizim veteriner biraz bu işleri ciddiye almıyor gibi takılıyor -.- ondan ona sorasım gelmemişti şimdi sinirlenirim diye -.- Fikirleriniz için çok teşekür ederim hepsi mantıklı gerçekten ^.^ Bu iş biraz kişisel kullanıma baglı anladıgım kadarıyla :D Gimcat keşke bu konuda bir klavuz falan yayınlasa -.- GİMCAT'e DUYURULUR BURDAN -.-

kedisahibi

aldığınız site nedir? açıklama kısmında haftada şu kadar santim verin falan diyor ama ben sizin yerinize kopyalayayım;
BABY PASTE;
Besleme Talimatı : 6 haftalıktan katı gıdalarla beslenmeye başlayıncaya kadar günlük 5 cm macun verilebilir.(1 cm=0,5 gr)

MALT;
YOK

TAURİN PASTE;
Direk olarak veya yemeğine 5cm (2gr) ilave edilip verilir. Taurin Macun tam yemlere nispeten yüksek oranda Vitamin D3 içerir. Bu nedenle günlük önerilen miktardan fazla verilmemelidir

408ghost

5 cm 6 cm bunlar cok onemli degil.Santim santim hesaplayamayiz.Ben kedime 2 gunde bir 3 farkli macun veriyorum.Santimle falan ugrasmayin parmaginiza surun goz karari.Sadece aksam ustu yada gece verirseniz uykusu kacabilir.Cok enerjik oluyo onlari yiyince

kedisahibi

çok saçma elbette cm önemli