Kedim Doğurdu Ama 1 Yavru Hiç Emmiyor !!!!!!!Acil!!!!!!Acil Lütfen

Panky55

Kedim bugün saat sabah 6 da Doğum yaptı . Ve ilk doğan yavru diğerine göre daha küçük ve güçsüz ama kedim hala yavruyu yalayıp yanına alıyor fakat yavruyu memesine koymamıza rağmen emmiyor . Lütfen yardım edin şuanda 2 yavru var lütfen yardım

12 CEVAP

Sutunannesi

Yavrucuk anne karnında belki daha az gelişmiştir diğer yavruya göre :(( süt tozu alıp şırıngs ile beslemeye çalışın ama anne sütü çok önemli

KedimVar

Bizim kedimizin 7 yavrusu oldu ve 2 tanesi böyleydi. Özellikle biri doğduğunda nefes bile almıyordu ağzını ve burnunu temizlediğimizde nefes almaya başladı.Başında belli saatlerde her gün birimiz bekledi ve onun emmesini sağladı. Emmediğinden değil emmek istiyordu ama 7 yavru oldukları için meme sayısı yetmiyordu ve biri dışarıda kalmak zorunda oluyordu. Kedi sütü tozu alıp her akşam zorla içirdik. 2 günde bir mutfak terazisiyle ölçüp ne kadar kilo aldığına baktık, hatta bir tablo oluşturduk gelişimini görebilmek için. Diğer yavrular bu küçük yavrunun 3 katıydı. Ama sonra büyüdüklerinde ve kardeşlerini tek tek verdiğimizde emmek için daha çok fırsat buldu ve Kocaman bir kedi oldu. :)) Umarım sizinki de büyüyüp Kocaman olur. :) Kedi sütü tozu çok işe yarıyor bence siz de alın.

Panky55

Lütfen yardım edin

Annesine yalatin iyice yavruyu.sizde hemen kedi suttozu alin emmezse sizin beslemeniz lazim.

Panky55

Evet çok dikkat ediyoruz 2 kardeşi onu itince o da rahat ememiyor ama onu alıp memeye koyuyoruz o da emiyor kardeşleri onu itmeye çalışıyor ama onlar da sonra başka meme buluyorlar çok şükür sağlıkları yerinde sağ olun

Betulduman

Evet baktıniz hala emmiyor siz besleyeceksiniz. Küçük biberon olabilir

Panky55

Çok şükür biraz sonra emdi şu an 3 yavru var hepsi sağlıklı sağolun

akitalove

Benim kizimin yavrusu da emmiyodu öldü ama malesef cok cok arastrmama ragmen bilgim yoktu kendiniz doyurmaya calisin yavruyu

ilknrdaisy

O yavruya çok dikkat edin muhtemelen diğerlerine göre çok küçük kalacak. Ve eğer hastaysa anne hasta olan yavrusunun öleceğini hissedip emzirmek istemez. Genellikle doğumlarda bir tane en küçük oluyor

DogaM

Kedi sütünüzü ve biberon alın ne olur ne olma. Annesini enmediği zaman siz kedi sütü tozu verin.

themia

Bazı yavrular gelişimini tamamlayamıyor veya isteksiz oluyorlar.

Panky55

Sağ olun