Sahiplenilen Yeni Kedi

Roza23

Arkadaslar 6 kardes olan kedilerimden 1i sahiplenildi ama 4 gun sonra sahiplenen kisi beni arayip hala saklandigini ve sevdikleri zaman izin verip kendiliginden onlarin yanina gitmediğini söyledi. surekli balkona cikinca miyavliyormus. sizce neden olabilir? kardeşlerini mi ozledi acaba? Ne yapabiliriz?

14 CEVAP

Cok normal daha alisamaz ki zaman gerekiyor.disarida olmaya alisik ondan miyavliyordur balkona cikip.

1ayda olabilir alismayadabilir cunku cocuklugu disarda gectigi icin ev ortamina alisik degil daha.arada gezdirebilirler ama kacma ihtimali var idte o sikintili bir durum.eger evleri kapali balkonluysa dusme riski yoksa balkona dogal ortam yapabilirler.mesela agac kutugu koyabilirler balkonun bir kosesine cim alani yapabilirler yani dogal ortam olusturmaya calissinlar.

Roza23

anladim, sanirim daha once boyle bi sey yasamadiklari icin farkli gelmis. iletecegim yazdiklarinizi. cok tesekkur ederim :)

Mischka

Benim kızımın da alıșması 1-2 haftayı bulmuștu, gerçi huyundan dolayı hala yanımda yatmaz, istediği zaman sevdirir istemezse kollarımdan kaçmak için elinden geleni yapar. Yabancı insanlardan korkuyor, sokaktan korkuyor, balkona sonradan alıștı, doğal olarak köpeklerden korkuyor fakat kedilerden bile pek hoșlandığını söyleyemeyeceğim. Ilk günler mutfak tezgahının ve koltuğun altına kaçıp en kuytu yere siniyor ve asla çıkmıyordu, kalın bir mukavva alıp buraları kapattım, saklanamadı mecbur alıștı ve bizimle 2.ayında koltuğun altındaki mukavvaları söktüm girmeye tenezzül bile etmiyor artık. Sabır önemli, sevildiğini hissetmeli, ilk zamanlar lazer ve olta oyuncak almıș sürekli oyunlar oynatıyorduk daha çabuk alıșır ilgi gerek.

Roza23

bu oyun fikrini soyleyeyim hemen belki onlarda da ise yarar

Roza23

peki ne kadara alisir? daha once de kedi sahiplenmisler hic boyle bi sorun yasamamislar da

kedisahibi

KAÇ AYLIK Kİ

408ghost

Nasilki siz yeni tanistiginiz biriyle can ciger dost yada asiri samimi olamazsaniz kedilerde belli bi sure yeni evine ve yeni sahiplerine alisamazlar.Ortalama bir ay surer tam alismasi.Bu kediden kediye degisir eger karsisindaki kisiden sevgiyi ilgiyi ve alakayi cok guzel bi sekilde gorurse alismasi sureci bir iki gune kadar inebilir.Nitekim benim kedimde boyle oldu.İkinci gun yanimda uyumaya baslamisti

Zeynooo

Benim kedim 1 haftada alisti . Alismamis henuz cok normal . Sabirli olmak gerek .

Roza23

bu biraz soguk bi kediydi zaten ama sevdiriyomus arada onun disinda hep saklaniyomus. sanirim henuz guvende hissedemedi. 4 gun oldu gideli. 2 bucuk aylik hep bahcede baktim. sevindim sahiplenilince ama acaba kotu mu yaptim diye düşünmeye basladim. oyle sokakta yasayabilcek girişken bi kedi degildi. 6 yavruydular mama veriyodum en sona kaliyodu hep

Roza23

tesekkurler ileteyim aileye o zaman belki ise yarar.

Anonymus827062

Dört gün az bir zaman. Bir haftayı aşması gerekir. Hem yeni ev ortamına hem de yalnızlığa. Sonrasında her şey normale döner üzerine gitmesinler daha çok korkmasına sebep olur

kedicigim1054

kaç aylık olduğun bağlı 3 aylıktan erken vermediniz değil mi

Roza23

2 bucuk 3 ayliklar anneleri birakti zaten