Kedimi Banyoya Alıştırmam?

thorcat

Kedim iran kedisi olduğu için çok tüylü ve çok kirleniyor ve kendisini de temizleyemiyor çok uzun tüylü olduğu için ama banyoya asla girmiyor, onu nasıl banyoya alıştırabilirim?

11 CEVAP

Anonymus827062

Neden kirlensin ki:) hayvanı sokağa mi çıkarıyorsunuz ya da ev temizligi konusunda tembel biri misiniz:) kedinizin maşallah i var kirlenmesi mümkün renkte değil sarı bir kedi bu. Ve üstelik kendi temizlememesi de mümkün değil! Kedi dışarıda kalmadığı ya da sokakta bulunmadığı sürece yikanmaz ve yıkanması da gerekmez. Kişisel bakımını kedi kendi yaptığı için. Yikanmama sebebi ise sudan hoşlanmayan bir canlıyı zorlamak doğru olmaz;) van kedisi istisna bu konuda. Çözüm evde temizliğe dikkat etmek. Onun haricinde kedinin ev içerisinde kirlenmesi kesinlikle mümkün değildir!...

kedisahibi

sokağa mı çıkarıyorsunuzda neden kirlensin? makas tıraşı yaptırın bence hayvanda rahatlar büyük harflerle MAKAS TIRAŞI MAKİNE DEĞİL!!!!!

emreovec

Kediyi yıkamanıza gerek yok çamurlanmadı veya şerbetli birşey dökülmediyse. Bol bol tarayın. Gerisini o zaten halleder.

nyancat

Kedi banyoya alışmaz ve sürekli yıkanmaları da derisindeki ph değerini bozduğundan kendilerini temizlemeyi bırakıyorlarmış diye duydum bende çok nadiren yıkıyorum bazen veterinerde korkup altına yapıyor ve her yerine bulaşıyor diye onun dışında yıkamıyorum bence iyi taramanız yeterli olacaktır yıkama işlemini de bir kaç ay aralıkla yaparsınız zarar gelmez diye düşünüyorum

thorcat

Kedim ıslak mama yiyor boynuna yapışıyor orda kalıyor, kaka yapıyor kakası poposundaki tüylere yapışıyor, bir de sürekli saksıdaki toprakla oynuyor kendini de temizlemiyor o yüzden ayda bir yıkamak zorunda kalıyorum uzun tüy başa bela:( son yıkadığımda iyi bir tırmık yedim daha da cesaret edemedim...

Sudeozdal

ılık bi bezle silin ustunede kedi sampuani surun sonra hemen kurulayin hasta olmasin

zeynepgurgen

Yıkamanıza asla gerek yok. Hayvanı boş yere strese sokmuş olursunuz. Tüylere yapışma gibi bir durum söz konusu olduğunda ıslak ve temiz bir bezle silebilirsiniz. Her gün de düzenli olarak tarayın.

Anonymus827062

Thorcat kedinizin göğüs kısmını makas ile kisaltin kendini yalamaya kalktığında göğüs tüyleri dikilip yüZünü kapatıyor. Benim kedim iran kedisinden daha uzun tuylere sahip ve bu zorluğu çok yaşar ve zorlanirdi bu şekilde olmaz dedim keskin bir makasla göğüs kısmını boyun kuyruk vs tüm uzantılarını kisalttim. O kadar rahat etti ki sınırsız yalaniyor artik:) wc sonrası bile kirli olmuyor buna emin olabilirsin;) popo kısmını permatik yardımı ile dikkatlice traş edin.

zeynemila

benim kedim norveç orman kedisi .çooook tüyü dökülüyor

zeynemila

banyolar zulm oluyo

kedisahibi

ZEYNEPMİLA
tüy döktüğü için mi banyo yaptırıyorsun!