Diş Değiştirme Dönemi

Misaannesi

Diş değiştirme döneminde kedilerde kusma olabilir mi acaba cok hareketli iştahı yerinde ama günde bir kere kusuyor ve diş döküyor dişleri dökülmeden önce bu kusması yoktu ama 5 6 gündür böyle veterinere götürdüm antibiyotik yaptı yolladı dişleriyle ilgili hic bir yorum yapmadı salgın var bakteri kaynaklıdır dedi ve baska bisey yapmadı cok bi sonuç almadık yaptığı tedaviden. Diş dökmesiyle ilgili olabilir mi acaba deneyimi olan var mı?

6 CEVAP

Sutunannesi

Bence kedinize kan testi yaptırın ve bir daha da kan testi yaptırmadan antibiyotik vurdurmayın. Antibiyotik bir kez vurulacak bir şey değildir. İnsanlardaki gibi belirli bir kullanım süresi ve Saati vardır. Eğer günü veya Saati çoook geçerse insanlarda olduğu gibi buna neden olan mikrop vb antibiyotiğe karşı direnç gösterir ve bağışıklık kazanır vücutta. Bence kedinizin kan değerline bakılsın enfeksiyon var mı yok mu ona göre antibiyotik mi kullanılmalı başka bir şey mi karar verilsin. Ama bence dediğim gibi öyle her kafalarına estiğinde antibiyotik yapılmasına izin vermeyin. Ve diş değiştirme dönemi olarak da bizde Kusma yoktu ama ateş ve bazen halsizlik vardı doktorumuz ağrı kesici veriyordu öyle durumlarda kendine geliyordu. İnternette arayabilirsiniz diş değiştirme dönemi ile ilgili fazla yazı var bende bakmıştım zamanında çok hatırlamıyorum şimdi belki Kusma da belirti olarak vardır. İnşallah hemen iyileşir yavrucak geçmiş olsun

themia

Normalde kusma olmaz diş dökülürken ama siz sakın antibiyotik kullabmayın. Yazık kediciğe. Çok zararlı. Oğlum 6 yaşındaydı. Çok hatsaydı, antibiyotik verdi doktor. Kullandıktan sonra dişlerinin bir kısmı çıkmadı ve çürümeye başladı. Başka bir veterinere götürmenizi tavsiye ediyorum.

Kusma olmaz baska veterinere de goturmenizi tavsiye ederim ama iyi birine goturun viral olabilir disari cikiyor mu kediniz?

Sutunannesi

Kendi kediminde sabah hali yerinde akşam ise kusmaları oluyordu. Görünürde Kusma dışında bir şeyi yoktu ama kan testinde gördük ki enfeksiyon varmış muhtemelen de bağırsaklarında çünkü mama değişikliği ile ilgili bir sorun yaşamıştık o zaman antibiyotik ile atlattık sorunumuzu. Eğer kusmalar devam ederse nolur kan testi yaptırın inşallah en kısa zamanda tüm Bebişler iyileşir sağlığına kavuşur bol şifa

Misaannesi

Cok tesekkür ederim yanıtınız icin haklısınız benimde ilk tecrübem o yüzden ne yapıcam bilemedim ama veteriner konusunda dogru söylüyorsunuz kan testi yapmadan kendi kendine muayene ederek teşhis koyması banada garip geldi klinik degistirmeyi düsünüyoruz zaten eger bi kaç gün daha devam ederse yeni bir veterinere danısıcam. İki gündür keyfi cok yerinde tek sorunu kusması umarım hemen iyilesir

Misaannesi

Cok tesekkür ederim hepinize. Kedim hic dısarı cıkmıyor yani dısardan virüs kapmış olamaz ancak belki ayakkabılar kıyafetler vasıtası ile olduysa olabilir. Hala kusmaları devam ediyor tam 1 hafta oldu bugün 1 haftanın yaklasık 4 5 günü kustu hep dün hic kusmamıştı neşesi ve iştahı cok yerindeydi sevinmiştim iyileşti zannedip ama bugün kustu ne yemek yiyor ne de neşesi yerinde hep uyuyor ve arada su içiyor