Tuvalet Egitimi

kevserpolat

1 buçuk yaşında erkek bir kedim var son 3 aydır tuvaletini kuma yapmıyor banyoya yapıyor. ilk degisitiridgim an kuma yapıyor Sadece bir kez daha sonra tekrar banyo. Çıldırmak üzereyim artık ne yapabilirim?

13 CEVAP

Zeynepker

evin içine daha çok kedi tuvaleti koyabilirsiniz veya daha sık tuvaleti temizleyebilirsiniz.maddi durumunuz yeterli ise otomatik kedi tuvaletlerinden alabilirsiniz.otomatik kedi tuvaletleri kedi tuvaletten çıktıktan sonra kumu temizler siz sadece kedi dışkısının biriktiği kabı temizliyorsunuz.

Ilk sorum kediniz kisir mi?
Ikinci sorum tuvaletini her yaptigi anda temizliyor musunuz?
Ve kumda hangi markayi kullaniyorsunuz?
Kumunuz ince taneli mi kalin taneli mi silika mi?

kedisahibi

paticikpatisiye katılıyorum kumun markasını,ne sıklaıkla değiştirdiğini,ve kumun çeşid,ni söylerseniz yardımcı olabikirz

Anonymus827062

Birden çok kap koymaya gerek yok. Tek çözümü wc kabini artık banyoya tasimaniz hepsi bu.

keremcavuss

umarım en yakın zamanda bu sorunu çözersiniz.

Zeynepker

birde kediniz çok küçük olduğu için tuvaletini kuma yapacağını tam öğrenememiş olabilir bunun için durduğu alanı kısıtlayın ve etrafa birden fazla kedi tuvaleti veya bir kaba kum doldurup koyun.tuvaletini kuma yapmazsa kesinlikle kızmayın.eninde sonunda öğrenecektir.

kevserpolat

Alacaktım otomatik kedi tuvaleti ama bir farkı yok açıkçası sürekli her sabah temizliyordum temizlikte problem yoktu. Şu an yeni bir tane söyledim daha geniş daha derin ne olacak bakalım . ama birden cok yere koymayı mutlaka deniyicem. Bu arada küçük değil kedim 1 buçuk yaşında 1 yıldır hep kuma yaptı ama son 3 aydır anlam veremiyorum. Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

kedisahibi

ZEYNEPKER AFEDERSİNİZ AMA KEDİ 1.5 YAŞINDA ÇOK KÜÇÜK DERKEN?

Anonymus827062

Banyoya yapıyor ise banyoyu benimsemiş demektir. Kolayı var tuvalet yaptığı noktaya kum kabini yerleştirmek. Bu kadar basit bir çözümde niye bu kadar rahatsızlık duydunuz ki. Eger kabı istemiyor ise yere kalınca bir muşamba serin üzerine kum koyun

Zeynepker

ben 1.5 aylık diye okumuşum tekrar hepinizden çok öürdilerim.

keremcavuss

paticikpatisine katılıyorum.

Zeynepker

kedisahibi herhalde yanlış okumuşum hepinizden özür dilerim:)

kevserpolat

Malesef banyoya da koydum hiçbir faydası olmadı. Yaptığı yerin üzerine koyuyorum başka bir noktaya yapıyor. Evet anında temizliyorum pisledigi yeri ve kısır kedim. 3 buçuk aylıkken sahiplenmistim aldığım günden beri önce taneli kullanıyorum