Kedimin Kakası Siyah?

ilkmssmz

Merhaba iki buçuk aylık kedimin kakası küçük küçük ve siimsiyah. Daha önce yaşayan var mı bunu? Veterinere gitmeden önce size de sormak istedim.

11 CEVAP

Gonderwal

Merhaba ilkmssmz ^.^
Eger keçi kakası gibiyse ki küçük
küçük bunun işareti büyük ihtimal kabız olmuştur ablasının gülü..Kabak iyi geliyor diye okumuştum.Kabagı haşlayıp üstüne bir çimdik zeytinyagı döküp verince düzeliyormuş ki ben kabak vermiştim çok az yemişti benimki pek sevmemişti ama sonra bir şeyi kalmamıştı.Bir de Malt paste biraz daha sık vermiştim o ara.Bu Malt paste de sindirim sistemini düzenledigi için geçirmişti ayrıca kabız olunca yaş mamayı da arttırmak gerekiyor bunu da yapmıştım -.- Yani o gün yaş mama vermiştim aslında.Siyah olması konusunda bazen benim kedimin de kakası siyah oluyor ,bunun yedikleri mamalardaki gıdaların periyodik atımı olarak düşünüyorum yani daha farklı şeyler de söyleniyor bu konuyla ilgili ama evhama gerek yok bazen çok abartıyolar bazı şeyleri yani çok ciddi bir şey yok bence,o yüzden telaş yapma ^.^

ilkmssmz

Yorumumun yarısı gitti o kadar yazmıştım ki ;D
Ben de senin enerjini alabiliyorum buradaki bazı insanlar gibi bilmişlik taslamak yerine gayet içtenlikle cevap verdin :) o zaman kaka konusunu problem etmiyorum gözlemleyeceğim biraz daha. Bizim Waffle’ın kaderi de ayka gibi desene 2.5 aylık daha yeni 800 oldu yavrum :( umarım düzelir tekrar teşekkürler herşey için:)

Merhaba slowkinq eğer kumdan dolayı olsaydı diğer kedimin de kakası öyle olurdu ama onunki normal:)

kedisahibi

ayarı biraz kaçırmış:)

Zeynepker

veterinere gitmenizi tavsiye ederim daha önce hiç yaşamadım ama ciddi birşeymiş gibi görünüyor

ilkmssmz

Ya çok teşekkür ederim cevabın için gonderwal :) tavuk zeytinyağı ve kabaktan bir yaş mama yaptım dondurdum çözülünce vereceğim biraz ılıtıp. Paste bu ara yemiyor ya neden bilmiyorum severdi ama koklayıp bırakıyor. İlk sahiplendiğimizde çok hastaydı öksürüyordu nefes alamıyordu zar zor iyileştirdik ilaçlarla. Veteriner ciğerleri biraz daha dolu dedi en son bir iğne daha oldu ama hala hafif hırıltısı var. Şimdi de kakası böyle :/

Gonderwal

Ne demek ne demek ^.^
İnsan böyle durumlarda çok zorda kalıyor telaşlanıyor ve aynı durum veya benzeri olanlarla iletişim kurma ihtiyacı hissediyor yani.Ah yavrum benim kıyamam ben ona .. allahım gerçekten çok şanslıymış ki senin gibi bir annesi oldu.Benim kedimin de birçok problemi vardı 600 gramdı ya 3 aylık ve 600 gram şaka gibiydi ve en önemlisi mantarı vardı ilk zamanlarda ki mantar insana da bulaşan illet bir şey yani çocuk kaşındıkça patilerine kulaklarına oraya buraya sıçrıyordu ama hepsini atlattık allahtan.Sen çok sevimlisin,enerjini burdan alıyorum ve bak sorunun çogu gitmiş azı kalmış ben eminim ki zamanla düzelecek.O ortamda düzelmemesi imkansız -.-
Paste yememesinin sebebi bıkmış olabilir sürekli aynı tadı aldıgı için bi süre verme bence.Pastelerden çabuk sıkılabiliyorlarmış sık sık verince -.- Benim Ayka'da da ilk zamanlarki heycan yok -.-
Kabak işini iyi yapmışsın -.-
Kaka konusunda cidden bir problem oldugunu düşünmüyorum.Tamamen mamaların içindeki besinlerin dışa vurumu.Aykada da oluyor o .Ya ben bir kere kırmızılıklar bile görmüştüm.Normalde kriz geçirmem gerekirdi (gerçi ufak çapta bi geçirdim kendi içimde ) kan mı falan diye ama sonra baya baya inceledim ( -.-) ve araştırdım da yani internete kalsam kafayı yemiştim. Herkes yok kan yok ölümcül yok zırt falan yani bi allahın kulu da ya mamadaki boyar maddelerin çıkışı da olabilir yazmamıştı.Ayka hala yaşıyor yani öyle bir şey olsa internetteki bilgilere göre aynı gün allah korusun mefta olması lazımdı.Biraz uzun oldu ama kusura bakma -.- Sen rahat ol annesi o seninle birlikte güvende ve her gün çok daha güçlü saglıklı mutlu oluyor buna inan..
Sevgiler

kurban1525

Merhaba, bir şey eklemek isterim. Kum eğer bentonit ise kakası o yüzden küçülüyor olabilir. Benimkininde simsiyah oluyor topaklanmış olduğu için aldırış etmiyorum.

ilkmssmz

İçimi rahatlattın resmen ye ben de senin enerjini alabiliyorum

kurban1525

Anlıyorum :)

Miscatt

İlkmssmz 4 yıl önce sormuşsun ama aynı sorun şuan bende de var lütfen yardımcı olurmusun.Kedim 1.5 aylık Kakası siyah ne cıvık ne katı kötü kokulu ayrıca öksürük ve hırıltı var. Senin küçük dostun iyileşti mi iyileştiyse ne yaptın bunun için? şimdiden teşekkür ederim inşallah görürsün 🙏

Miscatt

Veteriner aynı bana da ciğerleri dolmuş dedi iğne yaptı 2 kere ama hala düzelme olmadı öksürük ve hırıltı devam ediyor nefes zor alıyor birde oyuncu bi yavru oyun oynamak istiyor bu da onu yoruyor haliyle. Hem kaka problemi hem öksürük problemim var anlıycağnız sizin öksürük problemi nasıl geçti? vet.bize sadece antibiyotik iğne ve ateş düşürücü yaptı. Çok üzülüyorum çok endişeleniyorum 🥺