Kedi Tüyünden Oje Nasıl Çıkarılır?

Dumanlili

Öncelikle merhabalar evimde 3 adet kedim var en büyüğü 6 aylık. Fakat yaramazlıklarından her gece bir yerleri devirmesinden bıktım. Raflara atlayıp ne var ne yok aşağı indiriyor atlayamazsa kendisi de düşüyor. Bu gece parfüm şişesinden ojeye ne varsa düşürmüş kırmış üstüne de kendisi düşmüş. Neyse ki bir yerine cam batmamış. Ama düşen oje kırılınca tüylerine bulaşmış öyle az da değil. Asetonla sildim güzelce taradım ama tüyleri yolunup canını acıtıyor taradikca. Nasıl çıkarabilirim kalanını?

8 CEVAP

kedilikizzz

Asetonu yalaması da büyük bir risk olabilir onun için. Tüylerinin diplerine kdr gelmediyse makasla uçlarından kesseniz daha iyi. Başka nasıl çıkar ki. Hem asetonu veya ojeyi yalaması da ona zarar verebilir.

Dumanlili

Acil cevaba ihtiyacım var :(

Dumanlili

Oje zaten kurudu asetonla sildikten sonra da ıslak bezle temizledim onu düşünerek makasla kesmem mümkün değil çünkü sağ tarafı neredeyse tamamen oje olmuş durumda. Tarak büyük ölçüde çıkardı ama canı yandığı için daha fazla tarayamadım. Karnında bacağının kenarında falan oldukça fazla duruyor

Ssenaa51

Hafif çok sıcak olmayan bi suyla deneyebilirsiniz ama pek sanmıyorum genede deneyin isterseniz :))

Ssenaa51

En doğrusu bence veterinere gitmek belki tras edebilir bu mevsimde doğru deyil ama mecburen :D

Dumanlili

Tıraş ettirmek de istemiyorum açıkçası sakinleştirici vs. Vermek istemiyorum kediye. Biraz daha taradım az az çıkıyor.

zeynepgurgen

Anestezi uygulamayan bir klinikte traş ettirebilirsiniz bir kereliğine.

Dumanlili

Kedim durmayacaktir malesef