Yeni Kedi Sahiplendim Yardım Edermisiniz ?

Aiden

Dostlar dün sokaktan yavru bir kedi sahiplendim rengi simsiyah halk ağızı ile kara kedi dediğimiz türden bütçem zayıf olduğundan ona göre bu kediye neler yapabilirim söylermisiniz ? tavsiyelerinizi almak istiyorum lütfen.

13 CEVAP

Bonacibo kitten kedi mamasi
Kedi kumu bentonit alin tozutmayaan olsun ********* kumlarini kullananlar memnun olduklarini soyluyorlar
Kedi tuvaleti alin
Birkac oyuncak alin top filan cam kase ayarlayabilirsiniz mama kabi olarak cam ve seramik saglikli

Veya prochoice kittende alabilirsiniz.eger mamayi aldiginizda kediniz yiyemezse islatin mamayi yumusayacaktir ve yiyecektir tahminen kac aylik?

Birde veterinere goturun asi takvimini ogrenin fiyat listesi alin.

eccakir

Sokaktan aldığınız için aşıları ihmal etmeyin muhakkak yaptırın hem kendi sağlığınız hem kedinizin sağlığı için. İlk başta biraz maliyetli olacak gerekli şeyleri almak ve aşılar ama sonrasında daha azalıyor rutin olarak kum ve mama masrafı oluyor.

btolkien

Veterinere götürüp kontrollerini yaptırın. Varsa pirelerini temizletin. Veteriner size kaç aylık olduğunu, bir sorunu olup olmadığını söyleyecektir. Ona göre mama önerebilir.

Aiden

aşıların tanesi 40-45 TL diyolar benim malesef o kadr bütçem yok

keremcavuss

size maddi yardım edecek bir veteriner bulabilirsinizz yadaa hayvanseverler ile ithibata geçin

keremcavuss

ama uygun ve sağlıklı olarak
mama:NEWCAT (kg 7,50)
kum:MIRMIR yada cat litter (20-25 tl arası)
Mama ve su kabı herhangi bir kase veya yoğurt kabı(0 tl)
oyuncak yumak yada bir aliminyum folyoyu buruşturarak top(o tl)
kum kabı olarak büyük bir ayakkabı kutusu kullbilirsiniz.
aşıları zaten 4 aylık olduktan sonra küçükse 4 aylık olana kadar 80 tl biriktirin her ay aşı miktarı zaten azalacaktır

keremcavuss

mama ve kum birbuçuk iki ay yetecektir
sadece aşıları biraz maliyetli .

keremcavuss

mama ve kum birbuçuk iki ay yetecektir
sadece aşıları biraz maliyetli .

keremcavuss

kendiniz bakamayacaksanız kum eğitimini verip sahiplendirebilirsiniz

Newcat yerine kesinlikle bonacibo daha iyi.asi konusuna gelince karma asi kesinlikle yaptirin cok onemli hastaliga yakalanirsa atlatamaz atlatsa da iyi tedavi ve bakimla mumkun o yuzden kedinizin saglikli olmasini istiyorsaniz asi sart ki zaten kuduz yasal yani evinizde kedi kopek besleyecekseniz yaptirmak zorundasiniz yapilmasi gereken ayda kuduz asisini.ic dis parazitse adi ustunde parazit hayvana zarar verir.losemi asisi kanser icin.

Eger bakamayacaksaniz evinize alistirmayin yanlis anlamayin bakmayin demiyorum bakamayacaksaniz diyorum birkac ay bakip disari birakirsaniz uyum saglayamaz.