Yavru Kedi Yaş Maması

tnrssmz

Kedilerimden biri 2,5 diğeri 3 aylık. Yaş mamalarını daha hesaplı alabilmek açısından toplu halde almak istiyorum. Sağlık açısından en çok güvendiğiniz yavru kedi yaş maması nedir?

15 CEVAP

EmineDemir

size doğal bir yaş mama tarifi vereyim. benim kedim bayılıyor hem oldukça hesaplı herkese tavsiye ederim.
kasaplarda kilosu 4 tlye tavuk ciğeri ve kalbi satılıyor.(paketli) yarım kilo tavuk ciğerinin biraz su ekleyerek pişirin.(içine isterseniz sebzede ekleyebilirsiniz.) iyice piştikten sonra blemdırdan geçirin ve tadaa yaş mamamız hazır!! yaklaşık büyük bir kavanoz yaş mama oluyor. eğe cok su katarsanızda çorba tarzı oluyor.isteğe bağlı blendırdan geçirmeyip büyük tanelide bırakabilirsiniz. yaklaşık buz dolabında 7-10 gün dayanıyor. ben haftalık yapıyormu benimki çok seviyor şiddetle tavsiye ederim.

noT:eğer tabağına çok koyarsanız hepsini yyemediğinden kalan parçalar kuruyor.suyla ıslatıp yeniden verebilirsiniz .

ecemomer

evde yaş mama yapıyorum ben de 2 tavuk butu ve 1 kavanoz garnitürü ayrı ayrı haşlıyorum.Blendırdan geçirip birer öğünlük buzdolabı poşetlerine bölüp dondurucuya atıyorum 3 günde bir falan veriyorum bayılarak yiyor.Hem uygun oluyor toplamda 10 tl gibi bir maliyeti oluyor.Hemde katkısız doğal.Sebzeleri değiştirebilirsiniz balkabağı brokoli gibi yada but yerinde ciğer balık kuzu eti olabilir....

emreovec

royal canin kitten

tnrssmz

Sürekli yaş mama vermiyorum arada vermek için alacağım. Ayrıca şuan küçük olan hasta burnu tıkalı olduğu için biz ağzına tattırmadıkça kuru mamayı yemeye başlamıyor fakat yaş mamayı kendiliğinden de yiyor. Hastalık geçene kadar kuru mamayla karıştırarak yemek yemesini sağlamayı düşünüyorum. Tek tek almaktansa toplu almayı düşündüm

emreovec

Royal Canin Kitten yaş mama iyidir.

AponticA

gimcat shinycat iyidir, animonda carny de aynı şekilde.

Animonda,schesir,brit care

pongul

instinct

ecemomer

brit care gayet güzel

Brit care kullanıyoruz gayet memnunuz

tnrssmz

Herkese çok teşekkürler.. Emine hanım tarif için ayrıca teşekkürler :)

ecemomer

@pongul geceden dondurucudan çıkartıp dolabın alt kısmına koyuyorum sabah kalkınca da mama kabının içine koyup peteğin üstüne koyuyorum sıcacık oluyor tabi bizimki sabırsız mama orada dururken nöbet tutuyor başında yemesi 5 dk zaten :)

emreovec

Yaş mama vermeyin derim.

ilkmssmz

Başka önerisi olan yok mu?

pongul

@ecemomer nasıl çözündürüyorsunuz mamayı? mikrodalgayla mı?