Kısırlaştırma Sonrası

nyancat

Bugün kedimi kısırlaştırdım çabuk kendine geldi ağır aksak yürüyor ve hırlıyor bu durumu beni çok üzüyor ancak çoğu operasyondan sonra olan şeyler bunlar hatta daha çabuk ayaklandı ancak bi yerlere atlamak istiyor bu da dikişlerine zarar verebilir tutamıyorumda çünkü tutunca kızıyor boyunluğunu zor bela taktım kedim normalde tasma bile kabul etmiyor dikişleri olmasa takmak yine daha kolay ama canını yakarım diye dokunamıyorum tuvaletine gitti ama yemek yemiyor su içmiyor kusması yok birde dikişlerinin olduğu yerde minicik bir kanama olmuş hareket ettiğinden çok büyük bir sorun olur mu bilemiyorum :(

5 CEVAP

elifdogann

yemek yiyip içmemesi normal bizimki gündüz ameliyat olmuştu akşam üstü almıştım sabaha kadar yemek vermemi yasaklamışlardı zorlamaya gerek yok endişe etmeyin suyunu mamasını hazır bulundurun dönüp dolaşıp gelir, eğer zorladıysa atlayıp zıplamaya dikişleri o yüzden kanamış olabilir aynısı bizimde başımıza geldi ama bi problem olmadı gözlemleyin eğer şişme vs.. yada yoğun kanama yoksa bi sorun çıkacağını sanmıyorum veterinerinizi yine de içiniz rahat etmeyecekse arayıp bilgilendirin derim ve olabildiğince biyerlere atlamasına izin vermeyin en azından ilk iki üc gün yüksek yerlere dikine büyük yastık koyup çıkmasını engelleyebilirsiniz belki ben yüksek cekmecelerime cıkmasın diye öyle yapmıştım, çook geçmiş olsun :)

Poyraz98

Bende yarın kısırlaştıracağım erkek kedim 8 aylık sizinki kaç aylık dişi mi bi sorun oldu mu çok endişeliyim ayrıca kaç tl ye ameliyat oldu

elifdogann

bizimki dişi ve 8 aylık 350tl tuttu sonrasında yapılan iğnelerle beraber hiçbir sorun yaşamadık çok şükür sağlığı yerinde. yemesi içmesinde problem yoksa güzel bir veteriner yaptığı sürece merak etmeyin korkulacak bir sey yok zaten erkeklerin kısırlaştırma ameliyatı daha cok operasyon gibi daha kolay yapılıyor diye biliyorum

nyancat

@elifdogann çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız boyunluğunu çıkarıp attı bu yüzden bütün gece uyumadan kontrol edeceğim yalamasın diye zatem genel olarak uyuyor
@poyraz98 9 aylık dişi fatih hayvan hastanesinde yaptırdım 166 tl yakınlarımdan duyduğuma göre iyiymiş bir sorun yaşamamışlar ancak maddi anlamda sizi zorlamayacaksa güvendiğiniz bir veterinerde yaptırmanızı öneririm ve ameliyattan sonra da bol bol sevgi şimdiden geçmiş olsun

Poyraz98

Veterineri yüz yüze görmedim bi komşumuz yıllar önce yaptırmıştı kedisini bişey olmamıştı o veteriner 6 yıl sonra da kapanmadıysa iyidir diye düşündüm 300 liraya yaptırcağım bende