Köpeğim Tatlı Yemek İstiyor Vermeli Miyim?

charlie

köpeğim tatlı yemek istiyor vermeli miyim?

14 CEVAP

kemall

çikolata ve şeker köpekler için zararlıdır özellikle çikolata. şeker sürekli verilirse köpeğinizde şeker hastalığı ve obezlik ortaya çıkabilir. küçük bir parça şekerli yiyeceğin zararı olmaz.

pacmansoy

Şekerli gıda olarak sadece meyve tercih edin. Onu bile haftada birkaç kereden fazla yememeli. Mesela muz (yağ oranı yüksek olduğu için yarım), elma (çekirdekleri alınmış olmalı yoksa zehirlenebilir), ayva, karpuz (yine az miktarlarda) gibi meyveleri severek tüketecektir. Aynı şekilde havuç da verebilirsiniz o da şeker ihtiva eder ancak kesinlikle normal şeker vermeyin, sadece ömrünü kısaltmış olursunuz. Bir de portakal gibi turunçgillerden verirken dikkatli olunmalı bulantı yapabilir.

Denizdirikan

Sakın verme köpeğını kör edersin

aybike

Sekerin ve tatlinin kopekleri kor ettigini duymustum ama ne kadar dogru bilemiyorum..

pacmansoy

Üzümü unutmuşum, üzüm de tercih edilmemeli. Zaten insanlarda da şeker hastalarına tavsiye edilmez. Köpekler de potansiyel şeker hastasıdır bu nedenle glikoza çok dikkat, sadece fruktoz (yani meyve şekeri) verilmeli.

damladamal

fazla miktarda olmadan verebilirsiniz fazla vermeyin

Denizzz123

Kediler şeker tadını alamaz. Yani siz pasta ya da tatlı gibi şekerli şeyler yerken meraklı meraklı gelip tabağınıza pati atmaya çalışmaları, şekerin tadını sevdiklerinden değil, sadece sizin yemek yiyor oluşunuzdan kaynaklı. Aynı sebepten yemek de isteyebilir. Bu nedenle hiçbir şekilde kedinize şeker ve türevlerini vermeyin. Şeker, kedi ve köpekler için en zararlı gıdalardandır. Öyle ki obeziteye, diş sağlığı sorunlarına, şeker hastalığına ve ileri aşamalarda görme kaybına varan göz bozukluklarına neden olabilir.

patkam

hayır sakın vermeyin tatlılar kedi ve köpekler için zararlıdır

onlar her şeye düşerler zaten o masum bakışlarına da kanmayın sakın sonra pişman olursunuz eğer sürekli şekerli yiyecekler verirseniz ölüme kadar gidebilir (onlar insan değil)

hakannr3527

Şeker türü şeyler zarar verir asla tavsiye etmem.

Gofretsla

ARKADAŞLAR DOĞRU SÖYLÜYOR KÜÇÜK BİR PARÇA DAHİ VERME BU İLERDE ÇOK BÜYÜK PROBLEMLERE SEBEP OLABİLİR İYİ PATİLER......

ruffy01

Şekerli gıdalardan uzak durun derim.

kediaskim

Kesinlikle hayır zaten o tadına değil kokusuna geliyrdur

Durumaya

Benim köpeğimde istiyor ben haftada 1 kere falan elmayı yarıya bölüp çekirdeklerini çıkarıyorum ve yiyiyor