Kısırlaştırma Sonrası Mama Yemiyor

nyancat

Dişi kedim pazartesi sabahı kısırlaştı kusması yok altına yapmadı 2. Gün güzel mama yedi bol su içti 3. Gün hiç mama yemedi su içmedi bugün 4. Gün hala bir şey yemedi dikişlerinde bir sıkıntı yok yarası iyileşiyor üstüne yatabiliyor gözüm hep üstünde atlamasına kendisini zorlamasına izin vermedim küçük tuvaletini zaten yapabiliyordu büyük tuvaletini de yaptı tüm durum normalken hala yemek yemeyip su içmemesini anlayamıyorum trip olarak yapıyor olabilir mi bize hep küskün küskün bakıyor çok üzerine düşmemizi istemiyormuş gibi bir hali var ama mama yememesi su içmemesi çok büyük sıkıntı :(

10 CEVAP

emreovec

Kediniz ameliyat olduğu için ve halsiz hissettiği için iştahsız. Dişi kedilerin kısırlaştırma operasyonu erkeklere göre daha zorludur ve daha uzun bir zaman süreci içerir iyileşmesi. Zamanla yemek yiyecek ve normale dönecektir. Seveceği bir yaş mama vermeyi deneyin ödül olarak. Olmazsa elinizle yedirmeye çalışın. Ama bence süreç çok normal. Kısırlaştırma sonrası bu olanlar olabiliyor ve sahipleri ciddi şekilde üzüyor bu durum.

Dumanlili

Yumurta vermeyi denediniz mi? Benim kedim kısırlaştırma sonrası mamayı ağzına sürmemişti ama yumurtayı bayıla bayıla yemişti. İlk gündü bu olay olduğunda ama sizin kediniz dişi olduğu için biraz daha zor bı operasyon. O yüzden hala halsiz olabilir. Ayrıca canının yanması normal yara dışardan iyilesse bile içeride de kesik olduğunu unutmayın kendisini toparlayacaktir. Yumurta haslayıp sarisini verin isterseniz.

Dumanlili

Ayrıca hareketlerini inceleyin aşırı durgunsa hemen veterinere götürün iç kanama gibi bir durum olma riski de var.

Dumanlili

Öncelikle kısırlaştırma operasyonunu yapan veterineri arayın görüşün. Ameliyat sonrası antibiyotik yapıldı mı? Ben 2 gün antibiyotik yaptırmıştım

nyancat

uzun süreli antibiyotik yapıldı haftaya pazartesi de kontrolü var zorla biraz su içirdim birazda muz yedi

nyancat

yumurta hiç sevmiyor maalesef sevdiği ne kadar şey varsa koklattım kafasını çevirdi 2. gün yemesi çok iyiydi şaşırmıştım hatta hareketlerinde bir sıkıntı yok yaranın üzerine bile yatabiliyor kalkıyor dolaşıyor tuvalete gidiyor genel olarak yalnız kalmak istiyor ailecek çok üstüne düştük heralde o yüzden de strese girdi yemiyor olabilir zorla da olsa az az bir şeyler vereceğim dediğiniz gibi zor bir ameliyat olduğu için keyifsiz içimi rahatlattınız teşekkür ederim

Dumanlili

Yaş mama deneyebilirsiniz

nyancat

Yaş mama vermiyorum çünkü dışkısı normalde de baya yumuşak yaş mamayla ishale yakın oluyor :(

Dumanlili

Kuru mamaları karışık falan verebilirsiniz bence hiç bir şey yememesinden iyidir ayrıca diskisi normalde de civiksa mamasını değiştirmeyi bir düşünün

nyancat

Bir kaç farklı mama denedim durum hepsinde aynı oldu bende kabullendim çok anormal bir durum değil zaten