Köpeğime Hayır Komutunu Öğretemiyorum

anfrenee

köpeğim ona hayır dedikçe istemediğimiz şeyi daha da çok yapıyo örneğin ıssırma diyiyorsak daha çok ıssırıyo bağırıyo napmam lazım bu konuda ?

7 CEVAP

dollfacepersian

Yaşı cinsi ne olursa olsun her köpek birşeyler öğrenebilir. Bunun karakter ile bir alakası yok bence. Önemli olan sizi kim olarak gördüğü. Kral köpek ailesinin YouTube videolarını izleyip sorunuzu ınstagram'da her cumartesi 21.00 da olan canlı yayında cevaplanması için yayın için konulan resmin altına yorum olarak yazabilirsiniz. İsterseniz online yada yerinde kse(köpek sahibi eğitimi) alabilirsiniz. Gerçekten köpekler konusunda harikalar bence

dollfacepersian

Aycacetin
Gerçekten konuyu tamamen yanlış anlayıp farklı bir tarafa çekmişsiniz.
Köpeklerde sürü psikolojisi vardır. Ya sahibini lider olarak kabul eder yada kendini. Lider olarak kabul ederse sahibinin isteklerini komutlarını yerine getirir. Kendisini lider olarak görüyorsa ya her zaman yapmaz yada hiç yapmaz. Köpek psikolojisi bakımı ile ilgili birçok araştırma yapmış ve profesyonel insanların görüşlerini dikkate alırım ve yazarım. Köpekleri tabi ki bir obje gibi görmüyorum saldirmaniza gerek yok. Her köpeğin kendine has karakteri vardır tabi ki ama temelde her köpek sürü psikolojisine sahiptir ve liderlik kavramları vardır. Onlar insan değil bizler gibi duygularına kafalarına göre hareket etmiyorlar ve öğrenmeleri de duygularına, karakterine bağlı değil. Kedilerin psikolojisi köpeklerden farklı olduğu için onlar ayrı bir konu.
Size tavsiyem Cesar Millan 'nin kitaplarını okuyun ve Kral Köpek Ailesinin videolarını izleyin. Ne demek istediğimi daha rahat anlarsınız bu şekilde

aycacetin2472

her kopek ılla komut ogrenemez onlrında insanlar gibi kışılikleri var huyları var...bide ters psikolojiyi deneyin beykı yrar :D

EceSircan

köpeğiniz istediğiniz hareketleri yaptğı zaman ödüllendirilmeli istemediğiniz şekilde davrandığında cezalandırmalısınız (ceza asla şiddet içermemeli). Köpeğiniz sizi otorite olarak görmeli.

Veranifer

Dollfacepersian a katiliyorum kopekle insan esittir ancak bu bizim gozumuzde kopeklerin gozunde bir lider bir de takipci vardir egitim icin dominantliginizi koymaniz lazim burda kopegi dovun bagirip cagirin demiyoruz kararli cesur ve iradeli olup dominantliginizi koymazsaniz kopek kendisini lider sizi takipci olarak algilayacaktir biz kopeklere insan gibi bakarken onlar da bize kopek gozuyle bakiyorlar yani dominantliginizi koymaniz kopeginizi ya bu bana hayir dedi kusecem simdi agliyacam gibi dusunmesini degil o bir lider onu takip etmeliyim demesini saglar kopekler suru psikolojiyle yasarlar onlara gore her surude takipci ve bir lider olmalidir kimin lider olacagi size kalmis

aycacetin2472

dollfacepersian...afedersiniz siz köpekleri bi obje olarakmı görüyosunuz? eşittir köpekler sahiplerini ne kadar iyi tanyo olsun istemediği şeyi yapmaz onlarında duyguları,düşünceleri,hisleri var her köpek,kedi vs. aynı şeyi örenecek diyde bir şey yok her köpek bir şey öğrenebilir ama aynı şeyleri değil dikkat çekmek isterim

aycacetin2472

ecesircan...sizin söylediğiniz şey çok doğrudur bu davranış onları istediğiniz komutu yapmaya daha çok yönlendirir