İran Kedisi Bakımı?

yorkshia_gsd

İran kedisinin bakımı, tıraşı ve banyosu hakkında bilgiye ihtiyacım var? Sabah akşam 20 dk tararım yılda 1 defa tıraş ettiririm ve günlük bakımını yaparım diyorum... Yeterli midir.

4 CEVAP

zzAr

günlük bakım yeterli ancak iran kedilerini suyun altına sokmamak lazım kuru şampuan kullanmak gerekiyor. traşı hakkında bilgi sahibi değilim malesef

Pamuk18

Benim kedimde İran Kedisi ve bakım gerektiren bir kedi özelliklede tüyleri açısından.Mesela hergün taraman gerekiyor çünkü tüyleri topaklaşabiliyor.Sahipleneli 1 ay oldu ama şuana kadar yıkamadım biraz daha büyüyünce yıkamayı düşünüyorum.Çok sık banyo yaptırmamanı öneririm ama banyodan sonra iyice kurutmalısın çünkü üşütebilir ve tıraş olarakta küçükken tıraş ettirmene gerek olmadığını düşünüyorum bizde sadece tüylerini kestirmiştik mesela patilerini ve kulak altlarındaki tüylerini falan ama büyüyünce tüyleri sorun olursa çok az tüylü olmayacak şekilde tıraş edebilirsin diye düşünüyorum.Çok bilgili değilim ama düşüncelerime göre yazdım :) Umarım yardımcı olabilmişimdir.

yorkshia_gsd

kuru şampuan taraftarı değilim, kimyasal tüylerinde kalıyor , kediler yalanıyor...
köpekler gibi 5-6 ayda yıkanmalı diyorlar