Köpek Kısırlaştırmak Kaç Lira

newdog

cevapları beklıyorum

4 CEVAP

GirlWolf10

veterinere göre değişir ama genelde 200-350 arası oluyor.

melmt

Hem veterinere hem de köpeğinizin boyut, kilo ve yaşına göre değişir.

sekersoytolga

Kısırlaştırma işlemini yapıcak veterinerin güvenilir birisi olması gerçekten şart. Bunu öncelikle belirtiyim. Bizzat yaşadığım bi olayı anlatarak Bilgi Sahibi olmanıza yardımcı olıyim. Ormanda bulup sahiplendiğim dişi bi köpeğim vardı. Irkının ne olduğu hiç önemli değil,yardıma muhtaçtı ve eve aldım. Aşılarını tamamladık,Hayvan kendini sağlık açısından toparladı. Kısırlaştırmaya karar verdik. Veteriner testler yaptı ve uygun olduğunu söyledi. Kısırlaştırma işlemine başladı,ama Hayvan narkoza cevap vermemiş. Ormanda yaşadığı için bünyesi daha güçlüdür diyerek bi kaç doz artırarak uyutmuş. Ameliyata başladıktan sonra sebebi hikmetini bilmediğim hala da anlayamadığım şekilde kanamasını durduramamış ve devam etmek için ısrar etmeden bitirmiş ameliyatı. Bu bahsettiğim veteriner 20 yıllık bi veteriner ben buna güvenerek yola çıkmıştım ama belli ki kaç yıllık olduğunun hiç bi önemi yokmuş. Sonrasında çok ciddi problemler yaşadık ve hayvancağız kurtaramadık.

sekersoytolga

Bu olay sonrası kısırlaştırmaya hala karşı değilim,hayvanın da evden kaçmaması adına,kızgınlık problemleri yaşanmaması adına hala destekliyorum. Ama veteriner bu konuda çok önemli. Eğer istanbuldaysanız Bakırköy de Ataköy Veteriner Kliniği var. Bakırköy askerlik şubesi yakınında. Orayı tavsiye ederim. Fiyat olarak 27 kiloluk bi erkek Labrador için 600-700 lira bi fiyat vermişti ki bu istanbul şartlarında çok iyi bi fiyat. Ordaki veterinerlerde işini bilen temiz insanlar. Bi kaç acı tecrübemden sonra güvendiğim,afedersiniz ama müşteriye kitlemek amacı olmayan düzgün bi veteriner. Tavsiye ederim