Kedımın Psıkolojısı Bozulmus Olabılır Mı ?

Fatmacakiir

Arkadaslar merhaba. Kedim 5 aylik olmak uzere erkek. Normalde cok oyuncu bir kedi ancak bu siralar surekli uyuyor uyaninca da tiz bir sesle bana bakarak surekli miyavliyor ama miyavlarken de mutluymus gibi mirr liyor. Normalde boyle yapmazdi uyaninca oyun oynardi direkt. Ama suan harekrtli hicbir seye odaklanamiyor baslarda mirr ladigi icin mutlu sanmistim ama yaklasik 1 aydir boyle yapiyor kizginliga girdigini dusunmuyorum cunku koku birakmiyor veya baska bir sey yapmiyor sadece cok keyifsiz gorunuyor. Ailem kediyi pek istemedigi icin tum masraflarini ben karsiliyorum ve ogrenciyim. zevk alacagi kedi oyuncaklari alamiyorum sadece kucuk toplar ve posetlerle oynuyor ama mama konusunda kaliteli marka kullaniyorum royal canin kitten aliyorum kumu da ayni sekilde. Sizce bu yuzden mutsuz olmus veya psikolojik bir sorunu olabilir mi ? Tesekkur ederim simdiden.

12 CEVAP

SelinTuksal

ben de rc yemek zorunda olan bi kedi olsam bende mutsuz olurdum... kızgınlığa girmiş olablir

Anonymus827062

Her erkek kedi koku bırakmıyor. Benim kedim bırakmaz ilk kizginliga yedi aylıkken girdi su an 14 aylık. Hala koku bırakma huyu yoktur. Dişi kedi de genelde kızgınlık durumunda istahsizlik isteksizlik durumlari olur erkek kedi de böyle bir duruma rastlamadım ben. Hasta olmasın dikkat edin özellikle ateşi olup olmadığına

Nzlcnpmk

Bence sadece büyüyüp,gelişiyor.Benim kedim de geldiğinde iki aylıktı,ilk başlarda çok yaramaz ve oyuncuydu sonra zaman geçtikçe sakinleşmeye başladı.Miyavama ise size seslenme ve iletişim kurma belirtiis bence:)

YasaYasa

Bazi erkek kediler koku bırakmaz kızana girince

Fatmacakiir

Yani kizana girmis olabilir mi diyorsunuz daha kucuk geliyor bana aslinda

emreovec

Kediniz büyüyor. Benim kedim 2.5 aylıkken geldi. İlk zamanlar sizin kediniz gibi hemen oyun oynamak ister elimize kolumuza saldırırdı ama şimdi durağan. Ben büyüdüğünü düşünüyorum.

Fatmacakiir

Benim gozume hala kucuk gorundugu icin inanmak istemiyorum

Anonymus827062

Erkek kediler de öyle dişi de olduğu gibi bir dönem oluşmuyor. Kızgınlık genellikle disiye özel bir durum. Erkek çiftleşme bakımından hazırdır her zaman.

Fatmacakiir

Mamasi konusunda henuz bir problem yasamadim selin hanim severek istahla yiyor degistirmek istedigimde dahi yeni mamasini yemedi. Tesekkur ediyorum ilginiz icin

Fatmacakiir

Tesekkuler yardimlariniz icin

Elfffff

Benim kedim dd aynısını yapıyordu.Yalnızlıktan olabilir başka kedi yoksa:( ben ikinci bir bebek aldım şu an iyiyiz

Fatmacakiir

Sanirim bir kedi daha alamam :(