2 Aylık Kedime Poposunu Temizlemeyi Nasıl Öğretirim?

turuncukedi

Kızım 1 buçuk aylıkken geldi bize. Patilerini ağzını felan temizliyor ama poposuna asla. İğreniyor mu napiyor ben anlamadim :) nasıl öğrenecek zaman mı gerekiyor?

7 CEVAP

ursaminor

Johnson & Johnson yenidoğan saf su mendillerinden alın. Tuvaletten çıktığında yakalayıp popuşu tahriş etmeden hafifçe silin. Sonrasında hemen yalanır. Birkaç kezden sonra da öğrenir yalamayı popuşu.
Ilık su ve pamuk da olabilir ama lifli pamuk kullanmayın. Makyaj pamuğu kullanın.

Gdeniz

Benim kızımda 5aylık. Mama yedikten sonra belki yarım saat temizleniyor,ama tuvalet sonrası asla temizlenmiyor,1aylıkken geldi bana,pamukta ıslattıktan sonra kendini temizliyor,ama pamuğu deydirmeden asla temizlenmiyor. Bizimki hala kazanamadı alışkanlığı. Bende çok huzursuzum. Umarım sizinki kısa zamanda kazanır

Breda

Küçükken bazi bazi bizimki de temizlemiyordu.. Oyuna dalip bi ses duyup aceleyle donunu cekmeden kalkiyordu kumun üstünden.. Vücudu geliştikçe buyudukce düzeliyor..

YasaYasa

Kedilerde içgüdüsel bi şey temizlenmek emin olun zamanla öğrenecektir:))

turuncukedi

Dediginizi zaten yapiyordum, veteriner bebek mendillerinde bile kimyasal var pamuğu ıslatıp silin dedi yapiyorum ama nafile temizlenmiyor kesinlikle. Büyüdükçe olacak sanirim

ecetuqce

Benim oğlus kedini temizlerken devriliyordu hep 45 günlüktü sahiplendigim de makyaj pamuğu ile siliyordum rahatsız olup kendi temizlemeye çalışıyordu zamanla ogrenir temizlenmeyi seven canlılar ne dr olsa öğrendikten sonra devam etmeyin ama devam edildiği taktirde kendini temizlemeyi bıraka biliyorlar

zuleyhaa

Güdülerle alakalı olduğu için kendiliğinden yapana kadar siz pamukla temizleyebilirsiniz