Kizginliktaki Kedicik

Breda

4 aylik erken kizginliginin 3. Keresini yasayan ve bize de yasatan mimimiz sen git yatagimiza oturuver sonra annesinin hem de annesinin yastigina işe... Olcak sey mi bana yapilir mi ama di mi.. Babasininkine yapsa hadi neyse..
Saka bi yana.. Nedeni kizginlik donemi psikolojisi midir sizce.. Evimize geldiginden beri hep kumuna yapardi.. Hic kaza yaşamadık..
Yaptigini temizlerken konustum kendisiyle annanin yastigina isenmez dedim.. Miiuy dedi.. Umarim tamam demistir..

12 CEVAP

ursaminor

Bir kere yapanın huyu bu oluyor genelde ne yazık ki. Bazısı hiç yapmıyor. Ayrıca bu konuda kızdığınızda neye kızdığınızı da anlamaz. :(
Bizim bir arkadaşımızın dişi kedisi de dağlara taşlara (duvarlar, yataklar, halılar, ne bulursa artık) çiş yapıyor kızgınlık döneminde... Çok zor iş.

kedilimadam

4 ay erken kısırlaştırma için:( ama dişi kedilerde kızışmanın en belirgin göstergesi uzun uzun miyavlamadır.Sizinkinde öyle bir durum var mı?

buwcuand

Kızgınlık döneminde idrarlarını aslanlar gibi belli etmek adına sağa sola yapıyorlarmış. Vet öyle söylemişti

YasaYasa

Bizimki de kızgınlığa giriyor ama dişi çok şükür:))

Breda

Bizim ki de dişi.. Ama erkek gibi kiz sayilir sarmanim.. Fazla mi gaza getirdim nedir..

aleyn

kızgınlığa girip çiftleşmeyen dişi kedilerinizi muhakkak rutin vet kontrolune götürün arkadaşlar, östrojen birikmesi sonucu rahim yumurtalık gibi yerlerde tümör oluşumu sık rastlanan birşeymiş. veterinerimiz söylemişti..

manyaksey

Sizinkine benzer bir durum sabahın 7 sinde başıma geldi bizim kız halıya koyvermis öncesinde yapmadığı birşey bakalım ne olacak sonumuz

kedilimadam

Kızıştığı için yapmıştır.Bir ay kadar daha bekleyip kısırlaştırmanızı öneririm. Erkeklerde kısırlaştırma zaten çabuk ve kolay bir operasyon.

Breda

Kedimiz dişi.. Erkek deil.. Biraz korkuyoruz o sebeple.. Ve 4 aylik henüz..
Ben de takipteyim.. Acaba yapti mi gene bir yere diye.. Kisginlik falan derken huy edinirse boyle napariz..

Princess_Lady

1 Yaşına girince kısırlaştırın

Breda

Uzun uzun ağlıyor bu miyavlamaktan öte.. Inim inim inliyo yani o kadar.. Ama su an deil 6. Ay dolunca kisirlastiricaz.. Umarim sorunsuz saglikli olur..

Princess_Lady

Normal öyle yapması etrafa işeyebilir işaretleme olarak