Yavru Kedim De Mantar Var

Kbraege

Merhabalar yavru bi kedi sahiplendim 2.5 aylık boynunda bi kabuklanma oluştu veterinere götürdüm mantar dedi mantar aşısı yaptı ama Patisinde de bugün gördüm kabuk yara şeklinde oldu aşı harici bi ilaç veya bağışıklığı için takviye kullanmam gerekir mi acaba. Birde dudağımızda bıyık kısmımızda fotoğrafta ki gibi siyahlaşma oldu sanki bi deri daha oluşmuş gibi (bir süre yaş mama kullandı) .ne zaman iyi olur Bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Endişeleniyorum onun için. Teşekkürler

7 CEVAP

Cinarsu

Merhabalar. Öncelikle şunu belirteyim tabi bende bildiğim kadarıyla. Aşı iyileştirmez. Hastalık olmadan önce olmasın diye mücadele eder. Bu yüzden siz götürdüğünüzde mantar diyen veteriner nasıl bir veteriner inanın şaşırdım. Nasıl aşı yapıp bırakır sizi öyle. Şimdi gelelim duruma. Mantar hastalığı maalesefki çabuk gelip geç geçen bir hastalık. Resmen kısa sürede nezaman oldu bunlar dediğiniz yaralar 3 ayı bulur iyileşme sürecinde. Kremleri ve ilaçları var. Veyeriner yazmadan alamazsınız genelde. Ama bence başka bir veyerinere götürmeyi daha deneyin. O iyice baksın. Şöyle bir durum varki internete kedide mantar yazıp bakarsanız durumun ne derece ciddiye gideceğini anlarsınız. Telaşlanmakta oldukça haklısınız. Birde mantar aşısı tekrarlı bir aşıdır. Yapıldıktan 2 hafta sonra yeniden yapılır. Onuda belirteyim. Yaptırdıysanız ne ala. Ama şimdi sizin veteriner onu bile dedimi walla bilemedim. Nerde olduğunuzu bilmiyorum ama ben avcılardayım. 4 kedim var ve veterinerimden inanılmaz memnunum. Adam ne derse saati saatine çıkıyor inanın. Ben ne biliyorsam ondan öğrendim. Veyerinerlik fakültesinin bu bebek yaşamaz ölür dediği kızım onum sayesinde iyileşti. Dediğim gibi. Siz başka veyerinere götürüp detaylı muayene ettirin. Mantarda krem tedavisi çok önemli. Unutmayın

nyancat

@Cinarsu avcılardaki veterinerinizin adı nedir acaba?

Kbraege

Çok teşekkür ederim ikinci aşıyı söyledi evet bende pek güvenemediğim için sormak istedim burda veterinemizi değiştiricem ki ben aşıyı yaparken özellikle sordum ilaç veya herhangi birşey kullanmama gerek var mı diye hayır yok aşı yeterli dedi:( netten birazda bakınınca iyice endişelenmeye başladım

Kbraege

Bu arada Bursa’dayız

Elfffff

Merhabalar bizde de aynı durum oldu.Bağışıklığı güçlendirmek gerekiyor.Bunun için immunex kullanabilirsiniz.Tabi ki veterinere danışın yine.Ama biz o şekilde kurtulduk.

Elfffff

Merhabalar bizde de aynı durum oldu.Bağışıklığı güçlendirmek gerekiyor.Bunun için immunex kullanabilirsiniz.Tabi ki veterinere danışın yine.Ama biz o şekilde kurtulduk.

Kbraege

Çok teşekkür ederim sorup deneyeyim o zaman çünkü nette bi kaç yerde daha gördüm iyi geldiğini