Kedime Kuru Mama,Tavuk Gogsu,Gimcet Vitamin Harici Ne Verebilirim

dilex

Arkadaslar merhaba ? Kedime kuru mama,haftanin 2 gunu tavuk gogsu,hergunde gimcat vitamin takviyelrinden veriyorum.ekstra verebilcegim biseyler var mi.bagisiklik sistemini guclendirecek biseyler ? (Yas mama,Peynir,yumurta,yogurt vb.)

10 CEVAP

Feronia

Kabuğuyla beraber tümü. Tuzsuz peynir tercih etmeye çalışın.

Elifinkedileri

Yumurtanin beyazinin zararli oldugunu biliyorum 2 Haftada bir sarisinin verilmesi gerektiğini soylemisti veterinerimiz. Brokoli karnabahar bezelye havuc taze fasulye patates yer elmasi kabak bal kabagi gibi sebzeleri buharda haslayarak kemik suyu ile pure yapabilirsiniz balikla cigerle yapabilirsiniz kucukten yiyeceklere alistirin ki damak tadi oturmadan daha rahat olur

Feronia

Kendiniz söylemişsiniz zaten :)

Princess_Lady

Yumurta kabuğu ezip yumurtanın içerisine koyabilirsiniz.

ursaminor

Eve aldığınız beyaz peyniri minik minik doğradıktan sonra suya tutup tuzunu alabilirsiniz.
Çeçil peynirini de çok seviyorlar genelde.
Sert peynirlerin tuzunu almak için sıcak su gezdirebilirsiniz üzerinde.

kedilimadam

Peynir yerine yoğurt vermenizi öneririm.

yasement

Kedi cimi yetistirebilirsiniz faydali enzimler iceriyor ve kediyi mutlu ediyor

aleyn

yoğurt bir de zeytinyağı. veterinerimiz haftada bir falan 50 gr kadar kıymayı biraz pişirip çok az (1 çay kaşığı kadr) zeytinyağı ile karıştırarak yedirmemizi önermişti, gerçek zeytinyağı tabi.. özellikle kuru mamayla beslenen kedilerde bağırsaklarını rahatlatıyor ve tüylerine koruma ve parlaklık sağlıyor. yoğurdunsa bağırsak florasını düzenlediğini söyledi,

dilex

Emin olmak istedim :)

dilex

@Princess_Lady peki yumurtanin tumu mu yoksa sadece sarisi/beyazi mi verilmedi ? Birde beyaz peynir verirsem tuzu onu rahatsiz etmez dimi?