Kedilerin Yaşa Göre Kaç Gram Mama Yediğini Biliyor Musunuz?

Ayben

az mı veriyorum çok mu emin olamadım. bir ara çok tombiş oldu. obez olur diye korktum. şimdi de tüylerini traş edince neredeyse yarıya indi hayvan. bu sefer de az mı veriyorum diye düşünüyorum..
bilgisi olan var mı?

6 CEVAP

smkb

benim kedim de üç öğün yemek yiyor :)

outlaw

yetişkin kediler dışarı çıksın veya çıkmasın genelde ortama 100 gr kadar mama yer 100 gr'dan fazlasını veya daha azını kedinizin kilosuna ve hareketliliğine göre ayarlamanız lazım.

Bir de hatırlatmak için söyliyeyiim belki biliyorsunuzdur ama aldığınız mamanın poşetin arkasında da günlük kullanım miktarı tavsiyesi vardır büyük ihtimalle, belki görmemiş olabilirsiniz, oradaki gram da yine sizin kedinizin hareketlilik durumuna göre ayarlanıyor.

mavis_06

Aslında kedilerin mama kabı herzaman taze mamayla dolu olmalı. Kediler az ama sık sık yerler çünkü. En doğru ayarlamayı kendileri yapıyorlar :)

Aldığınız mamaların arkalarına bakın. Kilo, yaş ve hareketliliğine göre vermeniz gereken miktar yazıyor. Her mamanın gramajı diğerine göre farklılık gösterir.

Bilmiyorum :(

Ayben

işte önceden hep öyle yapıyordum.. çok tombik oldu.. ben de iki kez veriyorum.. gerçi o zaman da mama kabında kalıyor yani her an vermiş oluyorum.. çok verip hayvanın sağlığını olumsuz etkilemek istemiyorum.. olmadı eski usule dönerim, hep mama kabı dolu olour..
sıkıntı şu, çok hareketsiz oynatsam bile akşamları 15-20 dakika sonra poposunu döner gider :)))
neyse ben aç bırakmamayayım da :))
çok teşekkürler herkese :)