Kedim Delirdi

Aebrup

Arkadaşlar merhaba kedim 10 aylık kisirlastirildi tekir cinsi surekli deli gibi koşuyor ve kendi kendine bir şeylerden korkuyor yerleri kumu varmis gibi kazımaya calisiyo surekli miyavlama değilde tam daha ince bi ton ile konusuyo sanki her şeyi yerlere atiyo canı sıkılıyo diye düşündük surekli oynatiyoruz da ama yok ne istediğini oda bilmiyo gibi acaba bir yeri ağrıyo ondan mi huzursuz boyle anlayamıyorum da

17 CEVAP

Heiter

İkinci kedi, bu davranışları değiştirmiyor. Beraber yapıyorlar. Bizimkiler geceleri tabiri caizse kuduruyorlar. Oradan oraya koşturmalar. Gırdaklarından değişik sesler çıkarıp konuşmalar. Her yeri koklamalar. Peki şikayetçi miyiz? Tabiki hayır, onları da öyle kabul ediyoruz :)

Anonymus827062

Gece kosturmalari çok normal peki neden? Bilirsiniz ki kediler doğada gündüz değil gece avcilaridir. Onlar genlerinde ki bu özelliği kaybetmez. Geneline bakarsak gündüz sürekli ellemez iseniz uyur gece atlayıp ziplamaya başlar. Benim yerdeki yolluklar gece dağıtılıyor sabah duzeltiyorum:) koşturmak birbirlerine tuhaf mirildanmalar hep var:) sayının çoğalması yaramazligi daha çok arttırır:)

ursaminor

Kısırlaştırmayla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Bizim kız henüz kısırlaştırılmadı. Ama bir videoları var izleyen korkuyor. Düz duvara tırmanıyor, bağırıyor, kükrüyor, bizon (tek değil sürü halinde) gibi koşuyor hatta havlıyor bile inanın :D Durup durup söyleniyor. Ve bunu saatler süren oyunun sonunda bile yapıyor. Doymuyor anasını satayım. O istiyor ki biz de onunla koşalım, biz de öyle azalım :D
Ben daha koridorun yarısında baygınlık geçiriyorum yahu.
Ve zamanla olgunlaşır diyorlardı. O zaman hiç gelmiyor. Ben inanıyorum ki bazı kedilerin ruhu miskin bazılarınınki de böyle capcanlı. Yapacak bir şey yok. Canavar deyip olduğu gibi kabulleniyoruz.

Elfffff

Merhaba belki de bir arkadaşa ihtiyacı vardır.Benim kedim çol asabi ve dediğiniz birkaö hareketi sık sık yapıyordu.Eve yeni bir bebek kedi getirdim,şu an ikisi de çok mutlu

Heiter

@ursaminor @Olcay34 Aynen katılıyorum. Durum normal ama insan yine de yadırgamadan edemiyor.

Anonymus827062

Evet heiter haklısın ama tabiatlarini degistiremiyoruz ışte:)

muffincatt

yeni mi kısırlaştırdınız?

busgum

Arkadaşımın kedisi de ara ara bunu yapıyor. Evin içinde koltuk tepelerinden, buzdolabının üzerine, her yere koştura koştura atlayıp duruyor, sonra yorulup duruluyor. Ama aynı şey midir bilemem, kısırlaştırmayla alakalı bir şey de olabilir, bilgim yok bu konuda. Sadece benzerini yaşadıkları için, belki öyle olabilir diye düşünüyorum. Canı sıkıldığında, yapıyor o da.

muffincatt

evet özellikle geceleri deliriyorlar koşturmalar mırıldanmalar falan bizde çok normal ama kısırlaştırdığımız ilk günlerde sürekli sırtı seyiriyordu ve bundan rahatsız olduğu için deli gibi yalanıp koşturmaya kaçmaya çalışıyordu zamanla geçti bu o yüzden yeni mi kısırlaştırdınız diye sordum :)

Aebrup

3 ay oldu kisirlaştirali simdi yeni yeni yapıyor bir saniye sabah gece boyle resmen bana bakıp konusuyo hayvan her yeri kokluyo birde bende acaba kızgınlık tarzı bisiy mi dedim kisirlastirdiktan sonra hafif atlatma şeklinde yine de oluyor mu diye

Aebrup

Malesef başka kedi sahiplenemem ailem kedicigimi asiri zor kabullendi eğer mutsuz arkadaş istiyorsa sahiplemdir diyolar oyle bir şey de yapamam

p0fudukCat

Kızgınlık dönemine girmiş olabilir. Bilmiyorum.

muffincatt

sıkıldığı için yapıyordur yani bir rahatsızlığı olduğunu düşünüyorsanız tabiki veterinerinize gösterin mutlaka ama anlattığınız tarz şeyleri benim kızımda yapıyor koşturup duruyor evde kendi kendine söylene söylene o yüzden bir sorun olduğunu düşünmüyorum ama yinede dediğim gibi bir sıkıntı seziyorsanız veterinere danışın

ilknrdaisy

Benim kedimde erkek ve tekir,kısırlaştırıldıktan sonra daha bebek gibi oldu, daha çok oyun istiyor daha çok konuşuyor her şeyi konuşarak anlatıyor. Hormon değişikliğinden olabilir :) bir de idrarını kontrol etmenizi tavsiye ederim bu aralar kedim ne zaman böbreklerinden rhaatsizlansa daha çok koşar daha çok oynar

Aebrup

Sanki bana bir problemi varda ben anlayamıyomusum gibi geldi korktum bir süre daha devam ederse veterinerine götürürüm yine de cok teşekkür ederim