Siyam Kedilerinin Bağırmaları

Banyy

merhaba. sokağa bırakılmış bir siyam kedisi sahiplendik. hastalanmıştı soğukta, tedavisini yaptırdık. yaklaşık 6 aydır bizimle yaşıyor. her gece herkes uyuduktan sonra miyavlamaya başlıyor. siyam kedilerinin sesleri diğer kedilere de benzemiyor. nedenini bulamadık bir türlü. ilgi mi istiyor? bir sorunu mu var? bir türlü çözemedik. buna benzer sorun yaşayan var mıdır acaba? bilgisi olan. bu arada oğlumuz 1 buçuk yaş civarında.

5 CEVAP

PetlebiAlisveris

6 aydır her gece böyle mi acaba? yoksa şu ara bağırıyorsa malum mart ayı sebebiyle diye düşünüyorum

Siyam kedilerinin sesleri kalindir mesela normal. Kedi miyav diyorsa siyam mov der.

Yalnızlık, döneminin gelmesi, ilgi istemesi sebeplerden bazıları

Banyy

merhaba. her gece böyleydi uzun zamandır. şimdilerde çözdük ama. gündüzleri uyutmadık bir dönem gece bizimle birlikte uyuması için. yanımızda yatmak istiyor. eve misafir geldiğinde ondan rahatsız oluyor ve yine miyavlamaya başlıyor. derdi sevilmekmiş anladığımız kadarıyla. gün boyu evde yalnız kaldığı için geceleri ilgi az geldi sanırım ona ama şimdi iyiyiz neyse ki :) teşekkürler.

alacatekir

Sorununuzun çözülmesine sevindim ekstra olarak, siyam kedileri, miyavlamayı seven kedilerdir. Siz ile olan iletişimde hangi miyavlamalara, hangi tepkiler verdiğinizi öğrendikçe, isteklerini anlatmak için devamlı miyavlayacaktır. İyi günler :)