Misafir Kedi

Birkediannesi

Arkadaşlar yeğenim yarı yıl tatilinde misafirim olucak kediside gelicek benim kızım 6 aylık misafir kızımız 1.5 aylık ilk bir araya geldiklerinde pek hoşlaşmadılar ne yapabiliriz alıştırmak için ?

5 CEVAP

ursaminor

1,5 aylık bebeğin annesinden ayrılmış olması beni çok üzdü :(
Umarım haklı nedenler vardır bunun için.
Bebek çok ufak olduğundan sürekli gözlem altında tutmanız gerekir. Çünkü 30 saniye bile sürmeyebilir zarar görmesi. O kadar narin oluyorlar ki bebekken, bilirsiniz.
Zaten normalde henüz zıplama, sıçrama vs. yeteneği olmadığından, dışarı çıkmanız gerekirse, bebeği ayrı bir odada kapalı olarak bırakın.

ayseeny

yani çok bir araya getirmeyin ayrı odalarda tutun bence, madem hoşlanmadılar, birbirlerini tartaklamasınlar

deniz_berkan

pek sanmıyorum alışabileceklerini bu durumu 2-3 kez yaşadım olumsuz sonuclar oldu ayrı odalarda olsalar daha iyi olur en azından bir kaç gün .

Elfffff

Merhaba sizi umutsuzluğa düşürmek istemem ancak yarıyıl tatili alışmaları için yeterince uzun bir süreç değil.Gerçi kediden kediye değişir.Bizimkiler 1,5 ayda alıştılar.

Birkediannesi

Bebiş annesiz kalmış sahiplendik :((( bizim içinde üzücü oldu ama tek kalmasından iyidir evim müsait artık ayrı odalarda kalıcaklar mecburen