Kedime Şu Ana Kadar Hiç Kan Testi Yaptırmadım.

NehirC

Sorun olur mu? Siz neden yaptırıyorsunuz? Veterineriniz mi yapmanız gerektiğini söyledi? Bize veterinerimiz böyle bir şey söylemedi. Bir terslik olsaydı söyler miydi?

9 CEVAP

SelinTuksal

gerekmediğinde, durup dururken kan tahlili yaptırmaya gerek olduğunu sanmıyorum (virüs testleri yapılabilir sokak kedileri için o ayrı) . Veterineriniz gerekli olsaydı söylerdi merak etmeyin. ben de şuana kadar hiç kan tahlili yaptırmadım.

SelinTuksal

bence virüs testi yaptırın. ne olur ne olmaz. ben henüz yaptırmadım çünkü malesef zamanım yok şuan götürmeye çünkü aşıları devam eden kedilerim var. yıllık aşı için büyük kedilerimi götürdüğümde onlara irüs testi yaptıracağım.

deniz_berkan

dışarıyla hiç ilgisi yok benim kedimde evdeydi ama virüs çıktı malesef virüs için test yaptırabilirsiniz

deniz_berkan

yalnız bir dipnot belirtmek istiyorum herşey kan tahlilinde gözükmüyor bazı virüsler farklı yöntemlerle analiz ediliyor benim oğlumun kan değerleri çok iyiydi ama corona virüsü testinde herşey değişti.

p0fudukCat

Her ihtimale karşı baktırmanız iyi olur.

Feronia

Virüs testinden bahsetmiyorum tabii ama hareket, iştah, uyku durumundan kansızlık, vitamin/mineral eksikliği anlaşılabiliyor.

NehirC

Kedim doğduğundan beri ev ortamında büyüdü ve hiç dıları çıkmadı. Virüs yoktur herhalde değil mi?

Feronia

Ben hiç yaptırmadım. Kan değerlerinde anormallik olduğunu gözlemlerinizle anlayabilirsiniz, o zaman yaptırın.

NehirC

Herkese cevaplar için teşekkürler. @Feronia kendim Nasıl anlayabilirim?