Kedim Kabından Mamasını Yemiyor

Nurbaran

Kedim 5 aylık.Çok beğendiği mamasından 5 kg aldım ve yaklaşık 3 haftadır iştahla yiyordu ama bu bikaç gündür kabından yemiyor elimdeyken yiyiyor.kabını da temiz tutuyorum.. Acaba neden olabilir?

13 CEVAP

zeynepgurgen

Bence plastik kullanmayın. İnsanlar için ne kadar sağlıksızsa hayvanlar için de öyle olduğunu düşünüyorum. Evinizdeki herhangi bir porselen ya da çelik kabı temizledikten sonra mama kabı olarak kullanmayı deneyebilirsiniz.

smgbkrccc

Benimkinde de mama kabından patisiyle mamaları yere atıp yerden yeme davranışı var. Koltukların altından, halıların altından hep mama topluyorum. Hatta bazen mamalarıyla oynuyor. Niye yapıyor bilmiyorum.

SelinTuksal

alıştırmışsınızdır farketmeden :) ama bu huyundan vazgeçmeli. elinizden vermeyin en az iki gün boyunca. yemezse kendi kendini aç bırakmış olacak.

Nurbaran

Haklısınız zeynepgurgen tavsiyenize uyacam :)

yasminackz

Bir tanidigimin kediside mama kabinin şekline yarim olmasina yerine çok takiyordu yarim olsun yemezdi hep full dolu olsun ister ilk koydugumuz yerini begenmedi patisiyle itiyordu :)

Nurbaran

Yemediği zamanda çok hırçınlaşıyor.. Gece sürekli canımı acıtacak derecede ısırıyor özellikle boynumdan.. Bende mecbur elimle veriyorum..

SelinTuksal

mama kabının şekli nasıl? bildiğimiz 2 gözlü plastik ve derin olanlardan mı?

p0fudukCat

Zamanla alışır o :)

Nurbaran

Evet o şekilde

Nurbaran

Umarım alışır :)

Benim kedim de son birkaç haftadır kabından mama yemiyor, sadece çok sevdiği yemekleri yiyor. Siz buna çözüm bulabildiniz mi?

O zaman eliniz ile besleyin çok zor olmasa gerek.