Kedim İlk Kez Kustu

Marlo

Kedim için proplan mama kullanıyordum yeni n d tavuklu narlıya geçtik sorun olmadı onuda yiyiyor bugün ilk kez kustu acaba mamadanmı??bugün süttevermiştim sütten olabilirmi??

6 CEVAP

dollfacepersian

Mamayi yemesi için değil sindirim sisteminin yeni mamaya alışması için yavaş yavaş ilk az miktarda yeni mama ve eski mama sonraki günlerde yeni mama miktarını yavaş yavaş artırıp eskiyi azaltarak 1 hafta boyunca bu şekilde vermeniz gerekiyordu sorun çıkmaması için.
İnek sütü ise Kediler doğuştan laktozu sindiremediği için ishal ve kusmaya sebebiyle verebilir. Sulandırarak olsa da lütfen inek sütü vermeyin. Bunun yerine yavru kedi süt tozu verebilirsiniz.Hem yavru kedinize takviye olur hem de rahatsızlık vermeden süt içmiş olur.
Bence ikisini de kusmasına sebebiyet vermiş olabilir. Sanki mamadan olmuş olması daha yüksek mama taneleri kustuğu için. Bence 1 hafta boyunca dediğim şekilde vermeyi deneyip tekrarlayıp tekrarlamaya ağına bakarsanız iyi olur. Umarım sorun çözülür, geçmiş olsun

dollfacepersian

Mamaya kademeli olarak karıştırarak mi geçtiniz? Süt derken inek sütünden mi yoksa kedi süt tozundan mı bahsediyorsunuz acaba?

aleyn

bir de ne kustu normal kusma mı, tüy yumakları mı?

Marlo

Bir kez karıştırdım sonrasında yediğini görünce karıstırmadım inek sütü verdim biraz suyla karıştırıp salyalı mama taneli bi kusma

Marlo

Çok teşekkür ederim tavsiyelerinize uyucam

dollfacepersian

Rica ederim,kusura bakmayın görmeden telefon düzeltmesi yüzünden yazım hataları yapmışım. Anlaşılır olmuş neyseki. Evladıniz ile uzun sağlıklı mutlu bir ömür dilerim size:)